fbpx

Obľúbené aerolinky zrušili desiatky letov. Cestujúci uviazli na letiskách, odškodné nedostanú

Reklama
Na archívnej snímke z 11. januára 2023 lietadlo Airbus A320 stojí pred novým hangárom pre údržbu spoločnosti Easyjet na berlínskom letisku Brandenburg (BER). Zdroj: FOTO TASR/DPA

Letecké spoločnosti British Airways a EasyJet v pondelok zrušili kvôli preťaženiu leteckej prevádzky a zlému počasiu desiatky letov. Viac ako desaťtisíc cestujúcich tak uviazlo na londýnskych letiskách Heathrow a Gatwick. Pravdepodobne nedostanú ani žiadne odškodnenie, píše portál tn.nova.cz.

 Zrušili desiatky letov

Chaos vypukol v pondelok 8. júla na niekoľkých európskych letiskách po tom, čo aerolinky British Airways a EasyJet zrušili desiatky letov.

Dôvodom má byť preťaženie letovej prevádzky a tiež nepriaznivé počasie, píše denník Mirror. Na londýnskych letiskách Heathrow a Gatwick tak uviazlo viac ako desaťtisíc cestujúcich. Celkom bolo podľa webu Independent zrušených tridsaťdva letov na krátke vzdialenosti.

Klienti aerolinky EasyJet neodleteli napríklad do Budapešti, Benátok alebo na ostrov Lanzarote. British Airways potom zrušili lety do Ríma, Neapola alebo Barcelony. Ďalšie stovky letov navyše nabrali rôzne veľké oneskorenia.

Cestujúci odškodné nedostanú 

Odškodnenia sa ale cestujúci pravdepodobne naozaj nedočkajú.„Je nám ľúto, že došlo k zrušeniu letov. Dôvodom je obmedzenie riadenia letovej prevádzky. To sa ale považuje za mimoriadnu udalosť, ktorú nemáme pod kontrolou,“ uviedla spoločnosť EasyJet vo vyhlásení.

Podľa európskych práv cestujúcich v leteckej doprave majú však aerolinky povinnosť zabezpečiť svojim klientom hotely, stravu a alternatívne lety. „Vieme, že toto je pre našich zákazníkov frustrujúce a snažíme sa ich preto dostať na najbližší možný let,“ povedal hovorca British Airways.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie