fbpx

Ohavný čin: V rieke našli ležať sedem psíkov so zviazanými labkami

Na snímkach psíky, ktoré našli hodené v rieke so zviazanými labkami. Zdroj: reprofoto/noviny.sk

Sedem mŕtvych psov našli ležať v rieke v Poprade. To, ako zomreli, a či boli utýraní, vyšetruje polícia, ktorá si na pomoc zavolala aj odborníkov. O prípade informoval portál noviny.sk.

„Ide o podozrenie z trestného činu usmrtenia spoločenských zvierat bez primeraného dôvodu. Príčina ich uhynutia v tejto chvíli ešte známa nie je. Spolupracujeme s príslušnými odborníkmi, ktorí musia zistiť presné príčiny ich uhynutia, aby bolo možné potvrdiť, prípadne vyvrátiť, že naozaj došlo k spáchaniu trestného činu,“ priblížila pre TV JOJ hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.​

Na sociálnej sieti na stránke dobrovoľníka sa objavili fotografie mŕtvych psíkov. Z nálezu bol zhrozený.  „Z môjho pohľadu to je neospravedlniteľný skutok, dúfam, že polícia tento skutok poriadne vyšetrí a možno bude páchateľ riadne a adekvátne potrestaný,“ uviedol.

Nevinné zvieratá mali zviazané labky

Bezvládnych a mŕtvych psíkov našiel náhodný okoloidúci muž. „Mali zviazané labky. Určite to bolo cielené a chceli sa psíkov zbaviť,“ povedal dobrovoľník. Na miesto prišli environmentálni policajti a miesto zadokumentovali a psíkov odviezli. „Po dokázaní viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až do výšky piatich rokov,“ uzavrela hovorkyňa. Páchateľovi hrozí až 5 rokov za mrežami.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie