fbpx

Pochovali tínedžera, ktorý skočil zo strechy školy. Jeho otec vyzval verejnosť, aby odsúdila šikanu

Zdroj: Nový Čas

V obci Parchovany v Trebišovskom okrese sa počas nedeľného popoludnia navždy rozlúčili s 15-ročným Romanom, ktorý skočil začiatkom minulého týždňa zo strechy školy. Posledné zbohom prišli odovzdať desiatky ľudí.

20. novembra predpoludním vyliezol 15-ročný Roman na strechu školy a spáchal samovraždu. Niektorí žiaci Romana na streche nakrútili. Video zverejnil minulý štvrtok denník cas.sk.

V nedeľu sa na obecnom cintoríne konal pohreb. Chlapca prišlo podľa webu Noviny.sk odprevadiť viac než sto ľudí. Zo základnej školy prišli niektorí učiteľa a zopár detí.

O pohrebe zverejnili informáciu pozostalí na sociálnej sieti. Romanov otec vyjadril v rozhovore svoj smútok pre štandard.sk: „Bolo to pre nás veľmi ťažké. Rozhodli sme sa nechať v úvode rozlúčky otvorenú rakvu, nech každý vidí, kam až dohnala zloba rovesníčok nášho syna. Šikana dvoch spolužiačok už bola nad jeho sily.“

Zverejnené video je podľa neho dôkazom cynizmu a neľudskosti. „Každý, kto sa chce zúčastniť pohrebu, môže prísť. Dokonca aj médiá, ale nechcem tam vidieť dve hlavné agresorky, ktoré dohnali syna k samovražde. To by som ich sám osobne vyniesol von z obradnej siene,“ vyjadril sa krátko pred pohrebom.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie