fbpx

Poznáme najpočúvanejšie rádia na Slovensku. Vrchol rebríčka neprekvapí

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Najpočúvanejším rádiom na Slovensku ostáva Rádio Expres, jeho frekvencie preferuje 32 percent poslucháčov. Za ním nasleduje Rádio Slovensko s 22,8-percentnou počúvanosťou. Vyplýva to z výsledkov prieskumu počúvanosti Radioprojekt, ktorý realizuje spoločnosť Median SK. TASR ich poskytla zástupkyňa spoločnosti Linda Kleinertová.

Tretím najpočúvanejším je Fun rádio s 22,4-percentnou podporou poslucháčov. Rádiu Európa 2 namerali 17,2 percenta. Rádio Vlna má počúvanosť 16,6 percenta. Nasleduje Rádio Melody s hodnotou 12,8 percenta a Rádio Regina, ktoré si naladilo 9,5 percenta poslucháčov.

Najväčší podiel na trhu patrí Rádiu Expres – 21,5 percenta. Nasleduje Rádio Slovensko s hodnotou 17,9 percenta. Fun rádio dosiahlo 14,1-percentný podiel na trhu. Rádio Europa 2 má 11,6 percenta a Rádio Vlna 10,3 percenta. Rádiu Melody namerali 7,7 percenta a Rádiu Regina podiel 4,7 percenta. Ostatným rozhlasovým staniciam patrí 12,1-percentný podiel na trhu.

Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval posledný týždeň“ predstavuje 82,8 percenta, čo je vyše 3,6 milióna poslucháčov vo veku 14 až 79 rokov. Každý deň počúva rádio viac ako 2,3 milióna ľudí – 51,7 percenta populácie. V priemere každý občan SR počúva denne rádio viac ako hodinu a 40 minút.

Spoločnosť Median SK realizuje kontinuálny prieskum Radioprojekt od apríla 2009. Zverejnené výsledky zbierali od 21. augusta do 12. novembra tohto roka. Prieskum realizovali na vzorke 3157 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie