fbpx

Pri dronom útoku zahynuli traja americkí vojaci. Biden prisľúbil odvetu

Na snímke americký prezident Joe Biden. Zdroj: TASR/AP

Traja americkí vojaci zahynuli pri dronovom útoku na menšiu americkú základňu v Jordánsku. Zranenia utrpelo ďalších 25 armádnych príslušníkov, informovala v nedeľu televízia CNN s odvolaním sa na ozbrojené sily USA, píše TASR.

Americký prezident Joe Biden vo vyhlásení prisľúbil odvetu za útok, ktorý podľa neho uskutočnili „radikálne, Iránom podporované militantné skupiny“ pôsobiace v Sýrii a Iraku, informovala agentúra DPA.

Ide o prvých zabitých amerických vojakov počas vlny útokov na základe USA na Blízkom východe, ktoré sa zintenzívnili po začiatku vojny v Pásme Gazy, uviedla CNN.

Cieľom dronového útoku bola základňa Tower 22 na severovýchode Jordánska neďaleko hranice so Sýriou. Americkí vojaci tam pôsobia v rámci poradenskej a asistenčnej misie realizovanej s Jordánskom.

Zabitými sú podľa zdrojov CNN traja príslušníci pozemných síl USA. Americké Centrálne velenie (CENTCOM) útok potvrdilo s tým, že pri ňom použili tzv. jednosmerné bezpilotné lietadlá, známe aj ako kamikadze drony.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie