fbpx

Pri kúpe lístkov si dávajte pozor, podvodníci falšujú vstupenky za desaťtisíce eur

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Deposit photos, Emito.net.

Česká polícia rieši prípady podvedených hokejových fanúšikov, ktorí si kúpili falošné vstupenky na zápasy prebiehajúcich majstrovstiev. V Prahe doteraz odhalili približne 600 falošných vstupeniek, v Ostrave 63. Škoda podľa polície prevyšuje viac ako 80.000 eur, píše Idnes.cz.

Pražským kriminalistom sa podarilo počas niekoľkých dní objasniť viaceré prípady sériového predaja týchto lístkov, dodal portál Topky. Najskôr odhalili dvoch mužov z Prahy, ktorí sa „špecializovali“ na predaj vstupeniek na aktuálne hokejové majstrovstvá. Muži vstupenky predávali zhruba za 150 eur  a celkovo si tak podľa polície zarobili viac ako 16 tisíc eur. Obaja sa k činu priznali.

Rovnakých prípadov pribúda

Policajti v inej časti krajiny riešia aj ďalší podvodný prípad. Zadržali muža, ktorý vo veľkom falšoval a predával vstupenky na majstrovstvá sveta v hokeji a taktiež aj na iné športové podujatia.

Zatiaľ zdokumentovaná škoda činí 24 tisíc eur, môže ale byť oveľa vyššia. O tom, že boli podvedení, niektorí ľudia ani nevedia, pretože zápasy, na ktoré si ich kúpili, sa ešte len budú hrať.

Štyridsaťštyriročný muž vyrábal a predával falošné vstupenky totiž nielen na hokejový šampionát, ale dokonca aj na majstrovstvách Európy vo futbale, ktoré budú v lete v Nemecku, uviedla k prípadu policajná hovorkyňa Dana Čírtková.

Vyšetrovateľ oddelenia hospodárskej kriminálky v Pelhřimově začal trestné stíhanie muža. „Obvinili sme ho z prečinu podvodu, dielom dokonaného podvodu a dielom podvodu v štádiu pokusu,“ upresnila policajná hovorkyňa.

Ako vyšetrovatelia zistili, vstupenky muž falšoval už od minulého novembra. Ponúkal ich prostredníctvom Facebooku a Messengeru. Peniaze si nechal posielať na svoj bankový účet. Namiesto skutočných vstupeniek však ľuďom posielal falzifikáty, ktoré sám vyrábal. Väčšina z nich bola na zápasy českých hokejistov.

„Falšované vstupenky majú rovnaký QR kód a čiarový kód,“ popísala Dana Čírtková.

Lístky si poriadne skontrolujte

V dnešnej dobe sú už podvodníci takmer všade, opatrnosti preto nikdy nie je dostatok. Polícia preto fanúšik odporúča, aby si lístky kupovali cez oficiálne portály alebo na overených miestach a pobočkách. Zakúpené lístky treba ešte pred podujatím dôkladne skontrolovať. Dodávajú, že to neplatí len pre hokejové majstrovstvá sveta, ale pre všetky podujatia, na ktorých sa chystáte zúčastniť.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie