fbpx

Progresívne Slovensko oceňuje vyváženosť úradníckej vlády

Reklama
Copyright Peter Brichta www.pbphoto.sk

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko oceňuje vyváženú skladbu úradníckej vlády. Podľa jeho predsedu a podpredsedu EP strana očakáva, že dokáže zabezpečiť pokojný a riadny chod ministerstiev a štátu do volieb, čo je štandardná úloha každej úradníckej vlády.

Prezidentka sa k neľahkej, ale potrebnej úlohe postavila zodpovedne. Personálne obsadenie nie je ani vyslovene konzervatívne, ani progresívne, ako mnohí vopred konšpirovali. Nie je to nikoho vysnívaný stav. Úradnícka vláda je dôsledok chaosu a hádok politikov a političiek v parlamente, ktorí sa nedokázali dohodnúť na funkčnej väčšinovej vláde, napriek tomu, že na to dostali mandát od ľudí a nespočetné množstvo šancí. V tejto situácii prezidentka nemala inú možnosť ako konať, a v záujme pokojného chodu štátu do volieb vyjadrí vláde podporu aj náš jediný poslanec Tomáš Valášek,” uviedol Šimečka.

Šéf progresívcov zároveň vyzval ostatné strany, aby politický predvolebný súboj zvádzali korektne a na programových témach, nie prostredníctvom útokov na vládu úradníkov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie