fbpx

Rusko zaútočilo na Ukrajinu raketami a dronmi, zasiahlo požiarnu stanicu a skleníky

Reklama
V meste Vovčansk vypukol požiar v dôsledku zásahu ruskou raketou. Zdroj: FACEBOOK/МВС України

Ukrajina v noci na pondelok zničila 17 z 22 ruských útočných dronov. Podľa ukrajinského letectva Rusko zaútočilo aj siedmimi raketami. Podľa Štátnej služby pre mimoriadne situácie (DSNS) jedna z rakiet zasiahla hasičskú stanicu v Charkovskej oblasti a jeden záchranár bol zranený.

Útok poškodil budovu stanice a štyri hasičské vozidlá. V tom čase bolo v službe 11 hasičov, z ktorých jeden utrpel zranenie ruky. Išlo o vodiča, ktorému na mieste pomáhali záchranári.

V Charkovskej oblasti, ktorá hraničí s Ruskom, bol v pondelok ráno tiež dočasne v platnosti raketový poplach.

V Kirovohradskej oblasti v strednej Ukrajine Rusi zaútočili na mesto Svitlovodsk, ktoré sa nachádza na južnom brehu Kremenčuckej priehrady, kde podľa miestnych úradov zasiahli bližšie nešpecifikované priemyselné zariadenia. V oblasti mesta Oleksandrija ďalej na juh boli poškodené súkromné priemyselné objekty a neďaleké obytné domy, informoval náčelník regionálnej vojenskej správy Andrij Rajkovyč.

Podľa RBK Ukrajina drony útočili v Poltavskej oblasti. Výbuchy bolo počuť napríklad v okolí Kremenčuku. Podľa dostupných informácií neboli spôsobené žiadne škody a nikto nebol zranený.

Úrady hlásia škody ako prakticky každý deň z Dnepropetrovskej oblasti v okolí mesta Nikopol, na ktoré útočí ruské delostrelectvo. Poškodené boli dve hospodárske budovy, autá, garáže a skleníky, ako aj elektrické vedenie a plynovod.

V meste Kryvyj Rih zasiahli v nedeľu neskoro večer trosky zo zostreleného dronu päťposchodovú budovu a spôsobili požiar. Požiar poškodil strechu. Nikto nebol zranený.

Ruské ministerstvo obrany v pondelok uviedlo, že Belgorodská oblasť, ktorá leží pri hraniciach s Ukrajinou bola terčom útoku z raketometov RM-70 Vampír českej výroby. Protivzdušná obrana uviedla, že Moskva zneškodnila desať rakiet. Starosta Belgorodu Valentin Demidov pre tlačovú agentúru TASS uviedol, že jedna osoba utrpela zranenia a bola prevezená do nemocnice.

Ruská redakcia BBC pripomína, že Belgorodská oblasť bola v uplynulom týždni terčom každodenného ostreľovania. Ukrajinská strana tieto útoky nekomentuje. Zdravotnícke úrady v tomto ruskom regióne dnes uviedli, že od 12. marca zomrelo 11 ľudí a 82 ďalších bolo zranených.

Podľa RBK Ukrajina drony útočili v Poltavskej oblasti. Výbuchy bolo počuť napríklad v okolí mesta Kremenčuk. Podľa dostupných informácií neboli spôsobené žiadne škody a nikto nebol zranený.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie