fbpx

Šokujúce detaily streľby na FF UK: Čo bolo v liste na rozlúčku? Niektoré veci sa odohrali inak, než ako o nich bolo informované

Reklama
Šokujúce detaily streľby na FF UK. Zdroj: TASR/Barbora Vizváryová

Policajti ukončili vyšetrovanie streľby na filozofickej fakulte, kde vlani 21. decembra zomrelo celkom 14 ľudí rukou 24-ročného vraha Davida K. Policajné dokumenty, ktoré získala MF Dnes, prezrádzajú odpovede na niektoré doteraz nezodpovedané otázky.

Vyplýva z nich, že niektoré veci sa odohrali inak, než ako o nich bolo informované hneď po masakre, a tiež to, že vrah svoj čin dlhé mesiace plánoval a uvažoval aj o tom, že bude strieľať na verejnom mieste v centre Prahy. Policajti v dokumente zároveň opisujú, čo vrah napísal do listu na rozlúčku.

Výbušný systém, ktorý nevybuchol

Vrah najprv 15. decembra zastrelil v lese v Klánoviciach otca (†33) a jeho dvojmesačnú dcérku, ktorých si vybral náhodne. O šesť dní neskôr, 21. decembra, potom rozpútal vražedné vyčíňanie.

Keď jeho matka a sestra odišli do práce z rodinného domu v Hostouni, pristúpil zozadu k svojmu otcovi a prestrelil mu hlavu a krk.

„Zrejme v úmysle oddeliť hlavu poškodeného si priniesol čierno-oranžovú sekeru,“ opisujú v spise podľa denníka policajti.

Potom v garáži zostrojil sofistikovaný výbušný systém, do zásuvky zapojil žehličku, ktorá mala zopnúť o 14:00 a uviesť  systém do chodu. To sa ale nestalo, David K. totiž najskôr zabudol, že spotrebič má tepelnú poistku, ktorá ho automaticky vypla.

Hliadky prišli, keď sa chystal

Mladík potom aj s nápadne veľkým kufrom, v ktorom mal vraždiaci arzenál, vyrazil autobusom do Prahy – prišiel na stanicu Veleslavín a odtiaľ metrom priamo na Staromestskú.

Do budovy fakulty na námestí Jána Palacha vošiel podľa spisu o 13:23. Na minútu presne v tom istom čase tam operačný dôstojník polície vyslal dve trojčlenné policajné hliadky.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie