fbpx

Športové podujatie Orlen Nation Cup prinesie dopravné obmedzenia

Reklama
Na snímke dopravný policajt usmeròuje vozidlá na križovatke Patrónka v Bratislave 27. júna 2022. Bratislavský Tunel Sitina na dia¾nici D2 je naïalej v oboch smeroch neprejazdný. Obchádzka vedie cez Patrónku, vytvorili sa však rozsiahle kolóny s viac ako hodinovým zdržaním. FOTO TASR - Michal Svítok
Zdroj foto: TASR

Polícia bude počas piatkového športového podujatia Orlen Nation Cup dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Motoristi musia počítať s dopravnými obmedzeniami. Trasa cyklistických pretekov je plánovaná od námestia v Levoči cez Spišskú Novú Ves, Poprad s ukončením v Štrbskom Plese. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

„Jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru prijali potrebné opatrenia a vyčlenili dostatočný počet policajtov dopravnej a poriadkovej služby na zabezpečenie bezproblémového prejazdu účastníkov cyklistických pretekov. Krajské riaditeľstvá Policajného zboru budú taktiež verejnosti poskytovať aj podrobné informácie o konkrétnych dopravných obmedzeniach či obchádzkových trasách,“ uviedla Bárdyová.

Ako doplnila, aj tentoraz sa do opatrení zapoja policajti špeciálneho dopravného oddelenia odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru (PPZ) známi ako Puma, ktorí na autách aj motorkách zabezpečia sprievod účastníkov podujatia.

Polícia zároveň pripomína, že organizátor má v tejto súvislosti v zmysle zákona o organizovaní športových podujatí a zákona o cestnej premávke určité povinnosti pri zabezpečení pretekov, ktoré sa budú konať v rámci dopravnej premávky.

„Prosíme účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť, pozornosť a tiež vzájomnú ohľaduplnosť,“ dodala Bárdyová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie