fbpx

Starosta obce Čirč vypisoval sexuálne návrhy školáčke. Vyšetruje ho polícia

Reklama
Starosta obce Čirč Michal Didik. Zdroj: Facebook/Michal Didik - starosta Čirča, poslanec PSK

Matka 16-ročného školáčky nahlásila starostu Michala Didika z obce Čirč na polícii kvôli nevhodnej komunikácii s jej dcérou. Starosta obvinenie odmieta, vraj išlo o falošný profil.

Starostovi obce Čirč v okrese Stará Ľubovňa a poslancovi Prešovského samosprávneho kraja Michalovi Didikovi hrozí minimálne pokuta za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Dôvodom je podozrenie z nevhodnej komunikácie so 16-ročným dievčaťom, píše sme.sk.

Matka maloletej obviňuje starostu, že jej dcére písal správy, v ktorých jej dcéru volal na obecný úrad na gauč, ponúkal jej alkohol, objatie aj milovanie, pýtal sa, či je panna, volal ju aj na hotel do Poľska. Za sex jej núkal aj peniaze, dodáva zoznam.sk.

Polícia prípad preverila. „Išlo o podozrenie z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Objasňovanie bolo v januári skončené a vec bola predložená na Okresný úrad Stará Ľubovňa k ďalšiemu konaniu,“ uviedla hovorkyňa Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Spáchanie trestného činu sa vyžaduje naplnenie všetkých znakov jeho skutkovej podstaty, čo tu splnené nebolo. „Naopak, konanie, ktoré bolo predmetom podania, zakladalo podozrenie z priestupku,“ dodala. Policajná správa obsahuje popísanie skutkového stavu s uvedením, o aký priestupok ide, osobné údaje podozrivého, poškodeného a prípadných svedkov spolu s obsahom ich výpovede.

Starosta obvinenie popiera

Starosta tvrdí, že maloletej nikdy žiadne správy nepísal, ale niekto si na Facebooku vytvoril falošný profil s jeho menom i fotkou a vydával sa zaňho.

„Tie správy som nepísal ja, ale nejaký fejkový profil. Taká bola moja výpoveď na polícii a taká je pravda,” vyhlásil Didik.

Dodal, že netuší, kto by si falošný profil pod jeho menom vytvoril. „Hocikto si môže moje fotky stiahnuť, vytvoriť profil a v mojom mene vypisovať. Máme dobu, že niektorí ľudia chcú niekomu ubližovať, ale ja sa nedám postrašiť,” uzavrel.

Michal Didik je obvinený a v ďalšom prípade aj obžalovaný v súvislosti s podvodmi a zneužívaním právomoci verejného činiteľa.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie