fbpx

Tento tím má budúcnosť, hovorí tréner Slovákov Craig Ramsay. Nemcovi chýbajú na semifinále väčšie skúsenosti tímu

Reklama
Na snímke slovenský hokejový reprezentant Šimon Nemec a hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann, Michal Runák

Slovenská hokejová reprezentácia na majstrovstvách sveta splnila svoj primárny cieľ a postúpila zo základnej B- skupiny. Síce až zo 4. miesta a vo štvrťfinále tak musela hrať s víťazom A- skupiny Kanadou, na ktorú zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho nestačili a po prehre 3:6 cestovali domov. My si výkony našich hráčov ešte podrobnejšie rozanalyzujeme, platí však, že sme na MS 2024 v Česku obsadili konečné 7. miesto. Fanúšikovia očakávali jednoznačne viac a pýtajú si odpovede.

Samozrejme, niekomu chýbali góly z presiloviek, niekomu pre zmenu vadilo, že ich nedávala najväčšia hviezda nášho tímu Juraj Slafkovský. Nepresvedčiví sme boli taktiež v defenzíve, keď sme až 3- krát inkasovali po 6 gólov.

Dozaista však muselo tešiť, že sme v 8 zápasoch na MS strelili 29 gólov a produktivitu sme si rozložili medzi viacerých hráčov.

„Našli sme s porovnaní s minulým rokom a šampionátom v Rige cestu ku gólom. Pretože sme mali viac na hokejkách puk. Bola to najúspešnejšia časť našej hry. Boli sme dostatočne veľkí, rýchli a agresívni, len sme robili chyby, ktoré nás stáli zápasy – aj preto si myslím, že tento tím má budúcnosť. Už v mládežníckych reprezentáciách hráme rýchlejšie a štýlom, ktorý preferujeme. Vidím taktiež veľké napredovanie v korčuľovaní,“ hodnotil majstrovstvá sveta hlavný tréner Craig Ramsay.

Slovo si zobral aj jeho asistent Peter Frühauf.

„Skupinové víťazstvo nad USA nám zdvihlo sebavedomie, no trochu nás neskôr zrazili 2 večerné zápasy s Lotyšskom a Švédskom. Prvý z nich bol enormne vyčerpávajúci a potom prišla aj prehra so Švédskom,“ hovoril asistent trénera a zastal sa útočníka Juraja Slafkovského, ktorý na šampionáte neskóroval, ale zaznamenal 8 asistencií.

„My sme to nevnímali tak, že od neho potrebujeme góly. Góly potrebujeme od každého. Pozerali sme sa na to, že hrá pre tím a snaží sa. Ak víťazíme, tak víťazíme ako tím. Samozrejme, že chceme, aby hráči dávali góly, no v konečnom dôsledku hodnotíme to, čo odvedú pre tím. Každý tréner od každého hráča očakáva viac. Juraj je skvelý hráč. Hrá pod obrovským tlakom, ktorý mu nezávidím. Nie je to jednoduché, zvlášť nie v takom mladom veku. Je to hráč, ktorý má budúcnosť a či sme od neho chceli viac? Od každého sme chceli viac,“ ponúkol svoj pohľad na vec Peter Frühauf.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie