fbpx

Tipujúci majú o víťazovi volieb jasno. Takéto sú kurzy na prezidenta

Reklama
Na snímke kandidáti na prezidenta SR Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák, Pavel Neubauer

Slováci posledné roky tipujú vo veľkom aj na politické voľby. Zverejnené kurzy už tradične naznačujú, komu stávkujúci najviac dôverujú.

Kým v prieskumoch pred sobotným druhým kolom prezidentských volieb sú výsledky mimoriadne tesné, jednoznačnejšie to vidia bookmakeri a tipujúci v stávkových kanceláriách, podľa ktorých je favoritom víťaz prvého kola Ivan Korčok.

Stávková kancelária Tipsport dáva Korčokovi šancu na zvolenie 59%, pričom aktuálny kurz na jeho víťazstvo je 1,58, zatiaľ čo na Petra Pellegriniho 2,32. Na víťazstvo Pellegriniho ale doteraz stavili stávkujúci viac peňazí – 682 124 eur oproti 462 933 eur na víťazstvo Ivana Korčoka. Kurz na Korčoka má v ostatných dňoch a špeciálne od prvého kola klesajúcu a kurz na Pellegriniho, naopak, stúpajúcu tendenciu.

Najvyšší vklad je na víťazstvo Pellegriniho. Tiket bol podaný necelé tri dni pred prvým kolom volieb v hodnote 25 500 eur. Vtedajší kurz na lídra Hlasu predstavoval len 1,33:1, a tak tipér môže zinkasovať takmer 34-tisíc eur.

Podobné kurzy má aktuálne vypísané aj Fortuna, kde si voliči môžu na Ivana Korčoka staviť s kurzom 1,55 a na Petra Pellegriniho s 2,40.

Rovnaký trend zaznamenala aj stávková kancelária Niké, kde síce boli po prvom kole kurzy takmer totožné, teraz už ale favorizujú Korčoka s kurzom1,60oproti2,30 na Petra Pellegriniho.

Podľa prieskumov to bude tesné

Posledné čísla zverejnené pred začiatkom moratória predpovedajú tesný súboj. Vyplýva to z posledných prieskumov, ktoré vyšli pred druhým kolom prezidentských volieb.

Pellegrini a Korčok zabojujú o prezidentský palác v sobotnom (6. 4.) druhom kole prezidentských volieb. Volebné miestnosti sa otvárajú o 7. hodine ráno a voliť sa dá do 22. hodiny. Voliči si vyberajú hlavu štátu na funkčné obdobie piatich rokov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie