fbpx

Trenčín počíta v súvislosti s koncertom Rammsteinu s možným kolapsom dopravy

Reklama
WA 51 archív Düsseldorf - Na archívnej snímke z 18. júna 2022 spevák nemeckej rockovej skupiny Rammstein Till Lindemann spieva pieseò s názvom Deutschland v Düsseldorfe. Úrady v bavorskej metropole Mníchov sa ešte nerozhodli, èi udelia povolenie nemeckej rockovej skupine Rammstein usporiada silvestrovský koncert s návštevnosou približne 145.000 ¾udí. Informovala o tom v utorok 9. augusta 2022 agentúra DPA. FOTO TASR/DPA ARCHIV - 18.06.2022, Nordrhein-Westfalen, Düsseldorf: Rammstein Frontsänger Till Lindemann performt den Song «Deutschland» auf der Bühne. (zu dpa "Rammstein und Till Lindemann kündigen neue Tournee für 2023 an") Foto: Malte Krudewig/dpa +++ dpa-Bildfunk +++
Zdroj foto: TASR

Trenčianska radnica počíta v súvislosti s júnovým koncertom nemeckej metalovej kapely Rammstein s možným kolapsom dopravy. Očakávajú príchod vyše 40.000 účastníkov. Uviedla to hovorkyňa mesta Erika Ságová s tým, že akciu s takýmto počtom návštevníkov Trenčín ešte nehostil.

„Obyvatelia mesta a priľahlých obcí musia v deň koncertu počítať s rozsiahlymi popoludňajšími kolónami. Návštevníkom koncertu odporúčame pricestovať verejnou dopravou – vlakmi a kyvadlovou autobusovou dopravou. V prípade príchodu osobnými autami odporúčame zobrať si na daný deň dovolenku a pricestovať niekoľko hodín pred koncertom,“ povedala Ságová.

Dodala, že mesto podľa platnej legislatívy nevie zaviesť špeciálne opatrenia na infraštruktúre štátu či samosprávneho kraja. „Na cesty prvej, druhej a tretej triedy nemáme žiadny reálny vplyv a nevieme uskutočniť ani jednoduché úpravy jazdných pruhov v križovatkách,“ poznamenala. Zároveň informovala, že organizátor koncertu sa bude snažiť dopravu rozptýliť prenosným dopravným značením už od Piešťan na viacero ciest.

Kapela Rammstein vystúpi na trenčianskom letisku v stredu 14. júna. Na Slovensku sa predstaví po viac ako 11 rokoch, predchádzajúci koncert odohrala na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 6. novembra 2011.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie