fbpx

V niektorých obciach Martinského okresu vyhlásili mimoriadnu situáciu. Dôvodom sú medvede

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FACEBOOK/Pinzgauský dobytok na Slovensku, FREEPIK/wirestock

Okresný úrad v Martine vyhlásil od 10. júla mimoriadnu situáciu v niektorých obciach Martinského okresu pre nežiaduci výskyt medveďa. Stalo sa tak len necelé dva týždne po celoplošnom zrušení mimoriadnej situácie v Žilinskom samosprávnom kraji z dôvodov legislatívnych zmien v zákone o civilnej ochrane obyvateľstva.

„Z dôvodu zvýšeného nežiaduceho výskytu medveďa hnedého v zastavaných územiach miest a obcí a v ich bezprostrednom okolí, zmien ich správania a straty plachosti pred ľuďmi vzniklo vysoké riziko ohrozenia života, zdravia alebo vzniku škôd na úrode, hospodárskych zvieratách alebo závažných škôd na majetku,“ zdôvodnil prednosta Okresného úradu v Martine Miroslav Kovalčík vyhlásenie mimoriadnej situácie.

Ako vyplýva zo zverejneného oznámenia, mimoriadna situácia platí v obciach Belá-Dulice, Blatnica, Ďanová, Folkušová, Kláštor pod Znievom, Lipovec, Necpaly, Nolčovo, Podhradie, Sklabinský Podzámok, Sučany, Turčianske Jaseno, Turčianske Kľačany, Turčianska Štiavnička, Vrícko a v meste Vrútky.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie