fbpx

VIDEO: Izraelčania zverejnili zábery z únosu piatich vojačiek hnutím Hamas

Reklama
Na fotografií príbuzní izraelských rukojemníkov zadržiavaných Hamasom s fotografiami unesených pred tlačovou konferenciou v Ríme 8. apríla 2024. Zdroj: TASR/AP.

Izraelský spolok bojujúci za oslobodenie rukojemníkov z pásma Gazy zverejnil zábery, ktoré 7. októbra minulého roka urobil militant Hamasu. Na videu je zachytený únos piatich izraelských vojačiek zo základne Nahal Oz, ktorá sa nachádza približne kilometer od hraníc s pásmom Gazy.

Fórum rodín rukojemníkov, ktoré združuje aj rodiny dotknutých vojakov, sa snaží dosiahnuť, aby sa vláda Benjamina Netanjahua vrátila k rokovaniam s Hamasom o prímerí a prepustení rukojemníkov.

Na videozázname sú zachytené Liri Albagová, Karina Arieva, Agam Berger, Daniella Gilboa a Naamau Levy v momente, keď príslušníci Hamasu vtrhli na vojenskú základňu.

„Ste psy, rozdupeme vás,“ je jedna z prvých viet, ktoré zaznievajú smerom k vojačkám na zázname, ktorý mal podľa otca jednej z nich pôvodne trvať 13 minút. Uverejnená verzia je skrátená a neobsahuje najdramatickejšie pasáže.

Jedna zo žien so zakrvavenou tvárou hovorí mužovi s kamerou, že „má priateľov v Palestíne“, druhá sa zrejme pýta na niekoho, „kto hovorí po anglicky“. Obe majú ruky zviazané za chrbtom. Príslušníci Hamasu ich žiadajú, aby si sadli na zem.

Približne v polovici videa je vidieť najmenej dve ženy so zakrvavenými tvárami a tretia má zranenú nohu, zatiaľ čo okolo stoja muži s automatickými zbraňami, niektorí v maskáčoch.

Video bolo údajne natočené ráno a v druhej polovici videa je vidieť, že vonku svieti slnko. Vojaci Hamasu vyvádzajú spútané vojačky zo základne a nútia ich nastúpiť do džípu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie