fbpx

VIDEO: Na oblohe Slováci pozorovali nezvyčajný úkaz. Vieme, čo to bolo

Reklama
Na snímkach úkaz, ktorý zachytili v noci Slováci na oblohe. Zdroj: FACEBOOK/Severe Weather Slovakia - Foto Skupina/Samuel Horváth, Amatérska Astronómia/Stanislav Jančík

Mnohým Slovákom sa podarilo v noci zachytiť nezvyčajný úkaz na oblohe. Niektorí už aj začali mať rôzne teórie o tom, čo to mohlo byť. O čo išlo?

Krátko po 23:00 h sa na oblohe objavil zvláštny útvar elipsovitého tvaru, ktorý sa podľa očitých svedkov rýchlo pohyboval a vydával hlasné zvuky.

Ako informuje portál imeteo.sk, objavili sa už aj teórie o tom, že na oblohe sa objavilo UFO. Vysvetlenie je však oveľa jednoduchšie, a tak nemusíme mať obavy, žeby išlo o mimozemšťanov zo vzdialených galaxií.

Z kadiaľ pochádzal tento zvláštny úkaz?

Ako sme ťa už informovali, včera bol naplánovaný štart slovenskej družice GRBBety na obežnú dráhu Zeme. Išlo teda o raketu, ktorá po štyroch rokoch odkladov odštartovala v utorok svoj prvý let z Francúzskej Guyany.

Z kozmodrómu Kourou vo Francúzskej Guyane prvýkrát odštartovala európska raketa novej generácie Ariane 6, ktorá nesie aj štvrtú slovenskú družicu GRBBeta. Štart sa uskutočnil o 16.00 h miestneho času (21.00 h SELČ).

Nový nosič má po takmer desaťročí vývoja nahradiť predchádzajúci model Ariane 5. Ten sa do vesmíru prvýkrát vydal v roku 1996 naposledy vlani v júli.

Ariane 6 má na nízku obežnú dráhu Zeme vyniesť deväť miniatúrnych satelitov CubeSat a viacero experimentálnych prvkov, ktoré na orbite nezostanú.

Sú medzi nimi napríklad dva návratové moduly, ktoré si vyskúšajú cestu z vesmíru späť na Zem.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie