fbpx

VIDEO: Ukrajina zasiahla ďalšiu ruskú rafinériu, okupačná armáda zabíjala v Odese

Reklama
Na snímke budova patriaca právnickej akadémii horí po ruskom leteckom útoku v ukrajinskej Odese a policajt si prezerá úlomky navádzanej bomby. Zdroj:

Ruská protivzdušná obrana zostrelila v noci na stredu šesť dronov nad štyrmi regiónmi, uviedlo ministerstvo obrany v Moskve. Útok zasiahol ropnú rafinériu v Riazanskej oblasti, kde vypukol požiar. Zdroje RBK Ukrajina uviedli, že za útokom stojí ukrajinská vojenská rozviedka. Rusko v noci zaútočilo na juhoukrajinské mesto Odesa. Pri útoku zahynuli traja ľudia.

Ruské ministerstvo obrany v stredu ráno uviedlo, že tri drony boli znefunkčnené nad Voronežskou oblasťou, jeden nad Riazanskou oblasťou a po jednom nad Kurskou a Belgorodskou oblasťou.

O prípadných škodách sa vo svojej správe nezmienilo. Gubernátor Voronežskej oblasti Alexandr Gusev pre ruskojazyčnú službu BBC uviedol, že úlomky zo zostrelených dronov poškodili tri obytné domy, pričom poškodili okná, fasády alebo dvere.

Portál RBK Ukraine uvádza, že podľa svedkov bolo prvé výbuchy z rafinérie v Riazani počuť okolo 02:00 miestneho času (01:00 SELČ), po ktorých nasledoval veľký požiar. V rovnakom čase úrady vydali varovanie pred dronmi.

Riazanská rafinéria, ktorá je najväčším závodom spoločnosti Rosnefť a siedmym najväčším závodom v Rusku, sa 13. marca tiež stala terčom útoku. Spoločnosť Rosneft bola vtedy nútená odstaviť dve poškodené jednotky na rafináciu ropy v rafinérii. Ruský ropný gigant vyváža väčšinu svojej produkcie z tohto závodu.

Ukrajinské bezpilotné lietadlá v posledných mesiacoch opakovane útočili na ruské rafinérie vrátane tých, ktoré sú vzdialené stovky kilometrov od hraníc. RBK uvádza, že podľa ukrajinskej vojenskej spravodajskej agentúry GUR sa uskutočnilo 13 takýchto úspešných útokov, v dôsledku čoho klesla ťažba a spracovanie ropy v Rusku o 12 %.

Spojené štáty však Kyjev varovali, že tieto operácie by mohli ovplyvniť svetový trh s ropou, a vyzvali ho, aby sa zameral na vojenské ciele.

Rusko neustále útočí na Odesu

Pri ruskom leteckom útoku na juhoukrajinské mesto Odesa v stredu večer zahynuli traja ľudia a traja ďalší boli zranení. Na platforme Telegram to uviedol šéf administratívy Odeskej oblasti Oleh Kiper.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie