fbpx

Vo veku 83 rokov zomrel bývalý primátor. Bol to človek, z ktorého by si mnohí dnešní politici mohli vziať príklad

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: FREEPIK

Smutná správa prišla z východu Slovenska. Vo veku 83 rokov zomrel Rastislav Jacák, prvý ponovembrový primátor Spišskej Novej Vsi.

Na sociálnej sieti o tom informovala radnica mesta Spišská Nová Ves. “Opustil nás Ing. Rastislav Jacák, ktorý bol primátorom Spišskej Novej Vsi v rokoch 1990 – 1994. Vedenie mesta vyjadruje všetkým pozostalým úprimnú sústrasť,” napísalo vedenie mesta.

Bol to milý, skromný aj čestný človek

So zármutkom naňho spomínaj aj mestský poslanec Addy Akram. “Odišiel do večného pokoja prvý novodobý demokraticky zvolený primátor mesta Spišská Nová Ves, Ing. Rastislav Jacák. Bol to milý, skromný, čestný človek, z ktorého by si mnohí dnešní politici mohli vziať príklad. Nech mu je zem ľahká,” uviedol poslanec.

Jacák bol aktívnym účastníkom Nežnej revolúcie v meste. V čase Nežnej revolúcie pracoval pre Ústav pre výskum rúd v Prahe, konkrétne pre jeho detašované pracovisko v Rudňanoch. V roku 1990 bol zvolený za primátora, ostal ním jedno volebné obdobie.

Posledná rozlúčka bude 2. 5. 2024 (štvrtok) o 13.00 v Dome smútku v Spišskej Novej Vsi.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie