fbpx

Vo veku 91 rokov zomrel bývalý waleský reprezentant a krídelník Tottenhamu

Reklama
Vo veku 91 rokov zomrel bývalý waleský futbalový reprezentant Terry Medwin. Zdroj: FACEBOOK/Tottenham Hotspur Banter

Vo veku 91 rokov zomrel bývalý waleský futbalový reprezentant Terry Medwin. Niekdajší krídelník získal s Tottenhamom Hotspur anglické double v sezóne 1960/1961.

„Klub je hlboko zarmútený správou o úmrtí nášho bývalého hráča Terryho Medwina. Naše myšlienky sú teraz s Terryho rodinou a priateľmi. Za náš klub odohral 215 zápasov vo všetkých súťažiach, v ktorých strelil 72 gólov,“ napísali Spurs v oficiálnom stanovisku.

Za Wales odohral Medwin celkovo 30 zápasov a strelil v nich šesť gólov. Štartoval aj na MS 1958 vo Švédsku, pripomenula agentúra AFP.

Bol tiež členom tímu Spurs, ktorý v roku 1961 vyhral ligu a pohár a o dva roky neskôr opäť FA Cup. Jeho kariéru ukončila zlomenina nohy, ktorú utrpel počas hry za Spurs v roku 1963.

Medwinov gól proti Maďarsku na štadióne Rasunda v Solne patrí medzi najdôležitejšie góly, ktoré strelil hráč Walesu. Wales vďaka nemu vyhral 2:1 a získal miesto vo štvrťfinále proti Brazílii.

Gól vtedy 17-ročného Peleho vyradil Wales z turnaja, ale aj tak zostáva jeho najlepším výkonom na majstrovstvách sveta. „Bolo to už dávno, ale nikdy na to nezabudnem,“ povedal Medwin v roku 2014. „Bol to skvelý zážitok hrať za Wales, keď som prvýkrát dostal čiapku, ale ešte lepší, keď sme sa kvalifikovali na majstrovstvá sveta.“ 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie