fbpx

Z loga verejnoprávnych správ zmizla značka RTVS! TAKTO to vyzerá

Reklama
Ministerka Šimkovičová a nové logo Správ RTVS. Zdroj: TASR/Jakub Kotian; Facebook/Správy RTVS

Zmena verejnoprávneho vysielateľa RTVS na STVR oficiálne prebehla už 1. júla, no diváci zmien zatiaľ nestihli všimnúť. Až doteraz. Z loga Správ RTVS totiž zmizlo práve označenie „RTVS“, ktoré by malo vystriedať logo novej RTVS.

Na zmenu upozornil portál sme.sk, ktorý dodáva, že Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky pod vedením ministerky Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) očakáva, že novo-vytvorená STVR použije logá navrhnuté samým ministerstvom, na ktoré minuli takmer 10-tisíc eur. Aj napriek tvrdeniam zo strany vlády, že nové verejnoprávne médium nebude podliehať štátnemu dozoru, pribúdajú náznaky, že sa stane pravý opak.

Manželka vedúceho úradníka na ministerstve kultúry Lukáša Machalu pred časom kúpila webové domény, ktoré by mali patriť novej STVR a vyhlásila, že ako „človek s vlasteneckým cítením“ ich chce médiu predať za symbolické jedno euro. V štátoch Európskej únie pritom nie je známy prípad, kedy by si vlastné webové sídlo nezabezpečovalo samo médium, ale príbuzný straníckeho nominanta vládnej strany. Machalová kúpila domény telerozhlas a sktvr. Doménu stvr jej pred časom vyfúkol neznámy klient.

Šimkovičová pred časom avizovala, že sa chce s povereným riaditeľom STVR Igorom Slaninom stretávať na týždennej báze. „Dohodli sme sa, že sa budeme stretávať na týždennej báze a budeme si telefonovať aktuálne veci, ktoré bude potrebné riešiť,“ uviedla ministerka. Slanina reagoval, že náplne stretnutí nemajú súvisieť s obsahom vysielania.

Oba funkcionári ministerstva kultúry pritom už viackrát šliapli vedľa. Machala v rozhovore pre RTVS pred pár týždňami spochybnil, že je Zem guľatá a ministerka Šimkovičová čelí trestnému oznámeniu zo strany Inštitútu pre ľudské práva pre vyjadrenia, že „biela rasa v Európe vymiera a nerodia sa nové deti kvôli pretlaku LGBTI“.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie