fbpx

Ako veľmi ovplyvňuje letné obdobie veľkosť „mužstva“

Reklama
Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay.com

V lete sa niektorým mužom môže zdať, že ich penis je väčší ako v zime. Naozaj sa to deje, alebo ide len o uhol pohľadu? Na túto otázku sa pokúsil odpovedať portál novinky.cz.

S rastúcimi teplotami sa môže niektorým mužom zdať, že má práve horúco lichotivý účinok na ich pýchu. Na dĺžku aj do šírky. Vlani v júli reportérka časopisu Mel Magazine Tracy Mooreová pomenovala tento zvláštny sezónny jav ako letný penis. „Tento výraz opisuje dočasné kolísanie veľkosti penisu vďaka teplu,“ uviedla.

 

Muži si podľa jej prieskumu pochvaľujú, že v horúčavách je ich penis väčší, než sú bežne zvyknutí. Brian Ayers, sexuálny kouč a autor knihy „How To Be Better Lover In 30 Days or Less“ povedal, že tiež zažil letný penis. Pripisuje to sezónnym zmenám životného štýlu. „V lete sa muži viac hýbu. Športujú. Čo rozprúdi krv v žilách. A tie vedú aj penisom. Takže je to vlastne logické.

 

Teoreticky to znie skvele. Ale nie je to všetko len fantázia, slovná hračka? Alebo ide o skvelý objav, ktorý mnohým mužom zdvihne sebavedomie? Aaron Spitz, urológ a autor knihy „Penis Book: A Doctor’s Complete Guide to the Penis“ sa spočiatku tejto myšlienke vysmieval. Lenže potom uznal, že na tom niečo pravdy byť môže.

Dáva mi to zmysel kvôli základnému mechanizmu, ako sa mužský penis môže rozťahovať a zmenšovať. Veľkosť penisu sa môže zväčšovať a zmenšovať v dôsledku relaxácie alebo kontrakcie mnohých drobných krvných ciev, ktoré tvoria vnútro penisu. Teplo zvyšuje relaxáciu týchto krvných ciev, čo zvyšuje prietok krvi cez ne, viac vypĺňa penis a dáva mu dlhší a plnší vzhľad,“ povedal pre HuffPost.

 

Vedci zatiaľ nič z toho nepotvrdili

Akokoľvek môže byť táto téma fascinujúca, neexistuje žiadny definitívny vedecký dôkaz o tom, že by sa v lete menila dĺžka a šírka penisu,“ povedal urológ Paul Turek z kliniky Turek v San Franciscu.

 

Aj keď by mohlo byť niečo pravdy na myšlienke, že penis vyzerá v horúčave väčší, neexistuje dostatok výskumov na túto tému, aby lekári mohli povedať, či je to skutočné.“ Pravdou však je, že semenníky v horúčave visia nižšie. Úd je prekrvený, teda tmavý. Ale to je podľa odborníka asi tak všetko.

Navyše s nižšími teplotami viac naberáme hibernačný tuk,“ doplnil Paul Turek. „Čo vedie k tomu, že penis akosi zapadne do ostatných partií a vyzerá menší.

 

Okrem toho sa mnoho mužov na leto v intímnych partiách palicou. „Vďaka tomu penis vyzerá väčší. Navyše sviežo vonia a je to príjemný bonus pre každého sexuálneho partnera. Takže veľkosť sa už toľko neskúma.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie