fbpx

B. Bystrica: Jarný zber nebezpečného odpadu sa uskutoční v dvoch termínoch

Reklama

Zdroj foto: Unsplash/ilustračná foto

Jarný zber nebezpečného odpadu sa v meste pod Urpínom uskutoční 20. a 27. mája na vybraných miestach. Po zmene legislatívy už nie je možné prevziať azbest ani opotrebované pneumatiky. TASR o tom informovalo oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev Mestského úradu v Banskej Bystrici s tým, že presné časy zberu pre konkrétne lokality možno nájsť na webovej stránke mesta.

Medzi odpad s obsahom škodlivých látok, ktorý je možné bezplatne odovzdať, patria napríklad autobatérie, farby, oleje, chemikálie alebo riedidlá, rozpúšťadlá či zvyšky pesticídov a insekticídov, žiarivky, elektrické a elektronické spotrebiče. Odpad preberie spoločnosť Detox len na určených zastávkach.

„Podmienkou pre odovzdanie odpadu je predloženie platného občianskeho preukazu. Zároveň žiadame obyvateľov, aby boli trpezliví a na miestach zberu nevytvárali skládky, ale počkali na vozidlo v určenom termíne,“ zdôraznil magistrát.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie