fbpx

Bratislava patrí medzi najnudnejšie mestá. Komu patrí prvenstvo?

Reklama
Bratislava(Slovensko) a Mesa (Arizona). Zdroj: Pexels, Flickr

Sú bohaté, niektoré i pekné a idú s dobou. Nenájdete v nich však žiadne vzrušenie a chýba im atmosféra pulzujúcej metropoly.

Nie každému učarujú práve rušné ulice v Paríži či Tokiu. Portál The World Bucket List zverejnil rebríček miest vhodných pre ľudí, ktorí vyhľadávajú skôr pokojnejšiu dovolenku. No ak radi cestujete za zábavou a ruchom, radšej sa im vyhnite.

Malomesto v hlavnom meste. Takto zhodnotili Bratislavu autori rebríčka najnudnejších miest. Skončilo ako tretie najnudnejšie a portál jeho návštevu popísal ako „pocit malomesta v hlavnom meste.“

Málo atrakcií

Rebríček vyzdvihuje šarm historického Starého Mesta, no Bratislavu zaradil k menej živým európskym metropolám. Autori tiež mestu vyčítajú nedostatok atrakcií, čo prispieva k tomu, že sa návštevníci budú nudiť. Z turistického hľadiska v porovnaní s ostatnými stredo a východoeurópskami mestami ako Krakov, Praha či Budapešť, toho veľa neponúka. Návštevníkom stačí pol dňa na to, aby si pozreli Staré mesto a s kultúrou či nočným životom to tiež nie je žiadna sláva.

Druhé miesto obsadil St. Petersburg na Floride. Zatiaľ čo samotný štát je synonymom slnka a vzrušenia, Petrohrad toto nadšenie neodzrkadľuje. K jeho umiestneniu prispieva atmosféra dôchodcovskej komunity a nedostatok rôznych atrakcií.

St. Petersburg, Florida. Zdroj: Wikimedia Commons

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie