fbpx

Cestujúci sa sťažujú na NEBEZPEČNÉ autobusy. Nahradili vlaky, pravidlami sa ale neriadia

Reklama
Ilustarčná snímka. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Na Hornom Zemplíne sa momentálne realizuje elektrifikácia železničnej trate, kvôli čomu boli vlaky dočasne nahradené autobusmi. Táto náhradná doprava však vyvoláva veľkú nespokojnosť medzi cestujúcimi, ktorí sa sťažujú na nedostatočnú bezpečnosť a kvalitu služieb, informujú noviny.sk.

Cestujúci opisujú situáciu ako „šialenú a katastrofálnu“ a cítia sa ohrození. Tvrdia, že niektorí vodiči autobusov spia v noci v spacáku len tri hodiny a potom pokračujú v jazde. Tieto podozrenia začali preverovať inšpektori práce, ktorí už udelili pokuty v tisícoch eur.

Jedným z incidentov bol prípad, keď šofér autobusu vynechal zastávku na stanici, údajne kvôli tomu, že na mieste prebiehala inšpekcia. Jeden z cestujúcich tvrdí, že vodič telefonoval počas jazdy a násilne vyhodil pasažierov na štvorprúdovke, aby sa vyhol kontrole.

Ďalší cestujúci dodáva, že problémy začali po tom, čo od 1. júla prevzala dopravu nová firma. Opisuje situácie, keď autobusu došla nafta a šofér musel natankovať do dvojlitrovej fľaše, pričom cestujúci museli vystúpiť z autobusu.

Inšpekcia práce vykonáva v letných mesiacoch pravidelné kontroly kvôli zvýšenej premávke na cestách. Tento rok skontrolovali osem dopravných subjektov a trinásť vodičov. Zistili tridsať nedostatkov, vrátane nedodržiavania povinných prestávok, prekročenia maximálnej doby jazdy bez odpočinku a jazdy bez karty vodiča.

Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko, Dominika Drevického, situáciu s dodávateľom náhradnej autobusovej dopravy v okolí Humenného monitorujú a aktívne riešia. Uisťuje cestujúcich, že dôjde k náprave.

Cestujúci sú však stále znepokojení – sťažujú sa na nízku úroveň služieb Železníc Slovenskej republiky a vyjadrujú strach o svoj život, ako aj o životy ostatných cestujúcich.

Podľa idsvychod.sk by mali práce na trati trvať do októbra tohto roka.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie