fbpx

Demokrati prišli na rokovanie s návrhom, ktorý nevedeli garantovať

Reklama
Na snímke uprostred predseda strany Modrí - Európske Slovensko MikulᚠDzurinda, v¾avo podpredsedníèka Jana Ambrošová a vpravo prvý podpredseda ¼uboš Schwarzbacher poèas tlaèovej konferencie po ustanovujúcom kongrese politickej strany Modrí - Európske Slovensko v Košiciach 14. mája 2023. FOTO TASR – František Iván
Zdroj foto: TASR

Demokrati prišli na nedeľné (21.5.) rokovanie strán s návrhom, ktorý sami nevedeli garantovať. Potvrdil to líder strany Modrí – Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda. Rokovanie sa skončilo nedohodou.

„Ten návrh znel, aby štyri strany, účastné na rokovaní, išli do volieb pod názvom, zahŕňajúcim všetky štyri strany. Súbežne s prednesením tohto návrhu však samotní Demokrati opakovane uvádzali, že realizácia takéhoto návrhu je vzhľadom na časovú napätosť otázna, až nereálna,“ priblížil Dzurinda.

Na nedeľnom rokovaní sa zišli mimoparlamentné strany Demokrati, Modrí – Európske Slovensko, Most-Híd 2023 a zoskupenie Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana.

Demokrati uviedli, že dali férovú ponuku na spoločný postup, ktorú ostatné strany odmietli. Ak by si to strany rozmysleli, majú podľa Demokratov u nich dvere otvorené.

Zoskupenie strán okolo Maďarského fóra v pondelok potvrdilo, že sa nechce spojiť s Demokratmi. Sú však otvorení rokovaniam s Modrými Mikuláša Dzurindu, Mostom-Híd 2023 či Alianciou. Most-Híd 2023 sa dohodol na strategickej volebnej spolupráci so stranou Modrí – Európske Slovensko Mikuláša Dzurindu.

Predčasné voľby do Národnej rady SR majú byť v sobotu 30. septembra. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zatiaľ termín oficiálne nevyhlásil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie