fbpx

FOTO: V Nitre a okolí úradovali búrky. Zrážky zaplavili aj kúpalisko

Reklama
Na snímke záplavy V časti Kynek. Zdroj: FACEBOOK/Kynek,Šúdol - problémy obyvateľov/Katarína Welnitzová

V noci zo soboty na nedeľu zasiahol prívalový dážď aj Nitru, ktorý spôsobil po nedávnych záplavách ďalšie problémy. Predovšetkým ich pocítili najmä obyvatelia mestskej časti Kynek, ale aj návštevníci mestského kúpaliska, na ktorom sa počas tohto víkendu začala letná sezóna. Píše o tom portál imeteo.sk.

Voda zaplavila aj kúpalisko

Voda v noci zaplavila časť technického zariadenia na kúpalisku. „Zasiahnuté bazény budú dočasne zatvorené. Na odstránení poruchy aktívne pracujeme,“ informovalo kúpalisko. Jeho pracovníci v priebehu dňa odčerpávali vodu zo strojovne, výšku škôd zatiaľ nevyčíslili.

Znova ich zasiahli záplavy

Prívalový dážď opäť zaplavil aj mestskú časť Kynek, najmä ulicu Nad Hrabinou. Práve tam ešte nestihli obyvatelia odstrániť škody, ktoré spôsobil silný dážď v pondelok 10. júna. Vtedy vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu, na mieste zasahovali nielen hasiči, ale aj pohotovostná vojenská jednotka. Voda s blatom zatopila domy a pivnice, dostala sa aj do áut.

Neprešiel ani týždeň a po prvých záplavách sa situácia zopakovala. Na mieste opäť zasahovali hasiči a dobrovoľníci, ktorí pomáhali miestnym obyvateľom. Primátor Marek Hattas zvolal na pondelok (17. 6.) krízový štáb, ktorý bude hľadať riešenie, aby sa situácia v lokalite neopakovala.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie