fbpx

Nehoda na D2 si vyžiadala jednu obeť, 59 osôb sa zranilo

Reklama
Zdroj foto: facebook/prezidiumhazz

Nehoda kamióna a autobusu na D2 si vyžiadala jednu obeť, 59 osôb sa zranilo

Dopravná nehoda, ktorá sa v pondelok predpoludním stala na diaľnici D2 v smere do Kútov, si vyžiadala jednu obeť, 59 osôb utrpelo zranenia rôzneho rozsahu. Aktualizovanú informáciu poskytla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

„Na mieste udalosti zasahuje viac ako 30 hasičov z Malaciek a z Bratislavy, ktorí momentálne v spolupráci s odťahovou službou sprejazdňujú komunikáciu,“ uviedla Križanová. Osoby s ľahšími zraneniami sa nachádzajú v evakuačnom autobuse HaZZ a v stane Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Psychológovia HaZZ poskytujú na mieste udalosti krízovú intervenciu.

K udalosti sa vyjadril aj v pondelok vymenovaný minister zdravotníctva Michal Palkovič. „Bol som ubezpečený zo strany Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS), ako aj nemocníc, že všetkým zraneným je poskytovaná okamžitá a kvalitná zdravotná starostlivosť. Urobíme všetko pre záchranu ich životov a zdravia. Je mi veľmi ľúto aj jedného vyhasnutého života, pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ vyjadril sa Palkovič.

Bude vás zaujímať

Univerzitná nemocnica Bratislava v súvislosti s nehodou aktivovala traumatologický plán.

Polícia okolnosti nehody vyšetruje. „Dychové skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v organizme vodičov boli s negatívnym výsledkom,“ spresnila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. Polícia vodičom na sociálnej sieti odporučila, aby využili výjazdy z diaľnice D2 už v Lamači na smer Záhorská Bystrica, Stupava.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie