fbpx

Írsko v mene EÚ udelilo spoločnosti Meta pokutu vo výške 1,2 miliardy eur

Reklama
KK34 archív San Francisco - Na archívnej snímke z 22. marca 2023 návštevníci stánku spoloènosti Meta na konferencii Game Developers v San Franciscu. Spoloènos Meta, ktorá je vlastníkom sociálnej siete Facebook, dostala v pondelok 22. mája 2023 rekordnú pokutu vo výške 1,2 miliardy eur za prenos údajov používate¾ov z EÚ do Spojených štátov, èo bolo v rozpore s predchádzajúcim súdnym rozhodnutím. FOTO TASR/AP FILE - Attendees visit the Meta booth at the Game Developers Conference 2023 in San Francisco, Wednesday, March 22, 2023. European Union hits Facebook parent Meta with record $1.3 billion fine over transfers of user data to US. (AP Photo/Jeff Chiu, File)
Zdroj foto: TASR

Spoločnosť Meta, ktorá je vlastníkom sociálnej siete Facebook, dostala v pondelok rekordnú pokutu vo výške 1,2 miliardy eur za prenos údajov používateľov z EÚ do Spojených štátov, čo bolo v rozpore s predchádzajúcim súdnym rozhodnutím.

V pondelok to oznámil írsky regulačný orgán. Írska komisia pre ochranu údajov (DPC), ktorá koná v mene Európskej únie, spresnila, že Európsky výbor pre ochranu údajov jej nariadil vybrať „správnu pokutu vo výške 1,2 miliardy eur“. Spoločnosť Meta už naznačila, že sa proti tomuto rozhodnutiu odvolá.

Európsky výbor pre ochranu údajov je nezávislý orgán EÚ s právnou subjektivitou, ktorého účelom je zabezpečiť konzistentné uplatňovanie všeobecného nariadenia o ochrane údajov a podporovať spoluprácu medzi orgánmi EÚ na ochranu údajov

Írski regulátori začiatkom januára tohto roka pokutovali spoločnosť Meta za porušenie súkromia na internete a zakázali spoločnosti nútiť európskych používateľov, aby súhlasili s personalizovanými reklamami na základe ich online aktivity. DPC v januári udelila firme dve pokuty vo výške 390 miliónov eur. Prvá v hodnote 210 miliónov eur sa týkala porušenia pravidiel EÚ o ochrane súkromia na Facebooku, druhá v sume 180 miliónov eur na službe Instagram.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie