fbpx

Koalícia bojkotuje Markízu. Dôvodom je konflikt Tarabu s jej redaktorkou

Reklama
Na snímke podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS) počas 3. schôdze NRSR k Programovému vyhláseniu vlády (PVV) SR v Bratislave 14. novembra 2023. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Minister životného prostredia Tomáš Taraba sa nedávno dostal do konfliktu s moderátorkou televízie Markíza. Vládna koalícia sa aktuálne dohodla, že nebude odpovedať na otázky televízie Markíza a nebude chodiť do jej diskusných relácií.

Redaktorka televízie Markíza Martina Töröková pred pár dňami zastavila na chodbe parlamentu ministra životného prostredia. Žiadala odpovede na otázky o ústavnom zákone na odstrel medveďa. Taraba jej slová najprv prekrúcal, no potom redaktorke odkázal, že si ju vždy nahráva a video bude virálne. Na zázname sa objavil taktiež šéf SNS Andrej Danko. Ten ministra objal a povedal, že Töröková bude stále mimo, informuje portál Refresher.

„Toto Korčokovo Slovensko, ktoré teraz vidíte v Markíze. Toto je dôvod, prečo ste prehrali voľby,“ hovoril minister, pričom prstom ukazoval na redaktorku. Výroky ministra odsúdila aj samotná televízia. Taraba však televízii odkázal, že ju nepotrebuje a redaktorke už nebude odpovedať na otázky.

Redaktorka odvtedy čelí útokom a vyhrážkam na sociálnych sieťach. Televízia sa voči správaniu ministra rázne ohradila. Výroky ministra odsúdila aj samotná televízia v stanovisku. Taraba však televízii odkázal, že ju nepotrebuje a redaktorke už nebude odpovedať na otázky.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie