fbpx

Kokava nad Rimavicou: Povodeň zničila cestu pod viaduktom

Reklama
Silná búrka v obci Kokava nad Rimavicou v Poltárskom okrese spôsobila v utorok popoludní povodeò. Voda bola vyliata na ceste a najhoršia situácia je v miestnych èastiach Kyse¾ovo a Vlkovo. Na snímke strhnutá cesta do Liešnice v Kokave nad Rimavicou 24. mája 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák
Zdroj foto: TARS

Povodeň, ktorá vznikla po utorkovej (23. 5.) búrke v obci Kokava nad Rimavicou v okrese Poltár, narobila veľký problém aj obyvateľom časti Liešnica. Cesta, vedúca do tejto časti popod železničný viadukt je zničená a stále zaplavená vodou z miestneho toku.

„Ide o úsek v dĺžke asi 50 metrov. Obyvatelia z približne 20 usadlostí, ktoré sa nachádzajú v tejto časti, sa tak nateraz nedostanú do obce,“ povedal starosta Ján Chromek.
Podľa neho spriechodnenie tohto úseku môže trvať niekoľko dní a pri odstraňovaní škôd je treba súčinnosť obce, samosprávneho kraja i vodohospodárov.

V časti Vlčovo, kde živel zasiahol priamo aj rodinné domy, je poškodených päť domov, ktoré sú v katastri Kokavy nad Rimavicou a ďalšie dva, patriace k obci Rimavská Píla. „Obyvateľom týchto domov sme poskytli na odstraňovanie nánosov sily a mechanizmy z obecného podniku služieb. Škody si budú musieť uplatniť u poisťovní,“ pripomenul Chromek.

Ako dodal, lepšia situácia je v ďalšej postihnutej časti Kyseľovo, kde si obyvatelia niekoľkých usadlostí pomohli s odstraňovaním nánosov väčšinou svojpomocne.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie