fbpx

Máte doma túto kuchynskú pomôcku? Sťahujú ju z obchodov, predávali ju v obľúbenej predajni Slovákov

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: freepik.com

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) varuje pred ďalším produktom, ktorý nevyhovuje podmienkam a je v rozpore s európskym nariadením. Výrobok už z obchodov sťahujú.

Oznámenie dostal úrad cez systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF.

Upozornenie prišlo až z Rakúska. Zistili, že sa predáva nevyhovujúci výrobok, a to „plech na pečenie 28,2 x 15,4 x 7 cm“. Ide o značku Pepco Home s EAN kódom 2200134884561.

Medzi ďalšie označenia patrí:

  • Art. Nr. SKU 34884501 STYLE 348845,
  • výr. č. ORD00851338_01,
  • krajina pôvodu Čína.

„V uvedenom výrobku bolo laboratórnou analýzou zistené odlupovanie vonkajšieho povlaku, čo je v rozpore s nariadením EP a Rady č. 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených na kontakt s potravinami, na základe čoho sa výrobok sťahuje z trhu,“ uviedol ÚVZ SR.

Poľská spoločnosť Pepco dodala produkt aj do slovenských sietí predajní Pepco.

„ÚVZ SR v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave overuje stiahnutie tohto výrobku z trhu v SR. Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať na trhu v SR, odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nepoužívali a prípadne ich vrátili späť do miesta predaja,“ dodal úrad.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie