fbpx

Po 30 rokoch končí obľúbená slovenská mliekareň. Jej výrobky už v obchodoch nenájdete

Zdroj: FACEBOOK/Mliekáreň Kopanice Selce

Mliekareň Kopanice Selce oznámila na sociálnej sieti svoj koniec. Brány zatvára po viac ako troch desaťročiach činnosti. 

Známy regionálny producent mlieka, Mliekareň Kopanice Selce, nečakane ohlásil svoj koniec: „Milí naši zákazníci. Chceme Vám všetkým poďakovať za Vašu priazeň a vernosť. Vieme, že pre väčšinu z Vás boli naše výrobky tie naj a o to viac nás mrzí, že Vám musíme oznámiť nie pre nás potešujúcu správu. Dnešným dňom 27. 11. 2023 končí Mliekareň Kopanice Selce. Ďakujeme všetkým a veríme, že na naše výrobky budete spomínať,“ oznámila firma na sociálnej sieti po viac ako 30 rokoch pôsobenia na trhu.

Verní zákazníci ostali v šoku. V komentároch si výrobky mliekarne značne pochvaľovali, niektorí z nich by na jej záchranu boli ochotní prispieť aj verejnou zbierkou.

„Je mi to veľmi ľúto. Vaše jogurty boli posledné poctivé kvalitné na trhu s chuťou, akú som si pamätala z detstva. Veľmi ťažko sa zháňal v regióne, kde bývam, ale aj tak som bola ochotná za ním cestovať aj ďalej, aby som si ich kúpila,“ píše zákazníčka, ktorá na výrobkoch tejto mliekarne vyrastala.

Koniec firmy potvrdil aj konateľ spoločnosti Peter Oťahel. Dôvody však nechcel rozvíjať a uviedol, že situácia v odvetví sa v uplynulých rokoch nezlepšila. Podnik ešte vlani spolu s predstaviteľmi Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory na tlačovej konferencii upozornil na kritickú situáciu, v ktorej sa regionálni výrobcovia mlieka a chovatelia dojníc nachádzajú pre nárasty cien vstupov vo výrobe.

„Žiaľ, dlhodobo so stratou nevieme podnikať. Pokiaľ nepríde podpora producentom mlieka, o pár týždňov už žiadne mlieko z nášho družstva nebude,“ uviedol v júni 2022 Oťahel.

Bude vás zaujímať

Príbeh mliekarne sa začal písať už v roku 1991, keď vzniklo samostatné Roľnícke družstvo Selce. Poľnohospodári sa popri chove 440 dojníc a obrábaní 250 hektárov ornej pôdy rozhodli vybudovať vlastnú mliekareň, ktorá by družstvo postavila na nohy.

Firma sa spočiatku zameriavala na výrobu mlieka v polyetylénových vrecúškach, nízkotučných jogurtov a zakysanky, avšak verejnosť si získala najmä vďaka smotanovým jogurtom, pripomínajú Aktuality.sk.

Zisk mliekarne sa postupne prepadával, vlani sa dostala do rekordnej straty takmer 181-tisíc eur. Už vtedy bolo zrejmé, že sa nenachádza v dobrej finančnej kondícii, vysvetľuje banskabystrica.zoznam.sk.

Skutočný dôvod náhleho zatvorenia prevádzky však nie je jasný, vedenie Mliekarne Kopanice Selce sa totiž k nepriaznivej situácii doposiaľ nevyjadrilo.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie