fbpx

Polícia vstúpila do dedičstva po Gottovi. O tajomstve nevedela ani jeho manželka

Reklama
Na snímke Karel Gott. (Zdroj: FACEBOOK/Karel Gott/Martin Kubica/Supraphon)

Na povrch vyplávali prekvapivé informácie, ktoré iba málokto tušil. Do dedičstva zosnulého legendárneho speváka Karla Gotta musela vstúpiť polícia. O ničom netušila ani len samotná vdova, 48-ročná Ivana Gottová.

Vlastnil dve zbrane

O chvíľu uplynie už 5 rokov, čo zo sveta odišiel geniálny spevák Karel Gott. Verejnosť sa o ňom až teraz dozvedela šokujúcu informáciu. Zistilo sa, že maestro vlastnil dve legálne držané zbrane. So správou prišiel český denník Aha!. Odvoláva sa na dedičské riadenie po Gottovi, ktoré má k dispozícii. Údajne ide o samonabíjaciu pištoľ a revolver Astra.

O tom, že spevák vlastní dve strelné zbrane, vedel len úzky okruh ľudí. Svojim priateľom o tom nehovoril a dokonca nič netušila ani jeho manželka Ivana.

„Keď sa rozbehlo dedičské konanie a prišla informácia z polície o vlastníctve dvoch zbraní, bola nepríjemná. Podľa toho, čo povedala, tieto informácie od manžela nemala,“ prezradil zdroj blízky vdove po spevákovi.

Gottová našla kufrík s pištoľou a revolverom až po ozname od polície. Dovtedy nemala ani len tušenie, že existujú, či kde sa nachádzajú. Zbrane sa neskôr stali predmetom dedičského konania.

„Týmto oznamujem, že zosnulý pán Karel Gott bol držiteľom zbrojného preukazu a vlastnil nižšie uvedené zbrane – samonabíjacie pištole a revolver Astra,“ informovala hlavná policajná inšpektorka nprap. Markéta Bernklauová v novembri 2019 notárke Alene Procházkovej, ktorá viedla dedičské konanie po legendárnom spevákovi.

Z dokumentu vyplýva, že samonabíjacia pištoľ obsahovala aj zásobník a čistiace zariadenie v čiernom puzdre a k revolveru bolo ešte puzdro s 23 nábojmi kalibru 6,35 Browning.

Následne vdova po Gottovi musela zbrane po manželovi podľa zákona odovzdať štátu. Mohla ich síce zdediť, no keďže nemá zbrojný preukaz a nezískala ho ani počas dedičského konania, nestalo sa tak. Podľa informácií denníku ich vdova odovzdala v uplynulých mesiacoch, dovtedy boli zbrane uložené na polícii.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie