fbpx

VIDEO: Pri krádeži zlodej vláčil majiteľa auta desiatky metrov za sebou. Dolámal mu kosti

Reklama
Na snímke muž pri krádeži auta na čerpacej stanici v Diakovciach. Zdroj: REPROFOTO FACEBOOK/Polícia Diakovce

V obci Diakovce neďaleko Šale sa odohrala dráma na čerpacej stanici. Zlodej sa tam pokúsil ukradnúť naštartované auto. Majiteľovi pri pokuse o krádež spôsobil vážne zranenia. Informuje o tom obecná polícia Diakovce na sociálnej sieti.

Stalo sa to v nedeľu (16.6.) ráno o 5.20 hod. na benzínovej pumpe v Diakovciach, kde zastavil vodič. “Vozidlo nechal naštartované, nezabezpečil ho a vošiel do predajne. Situáciu využil páchateľ, ktorý nasadol do vozidla a chcel s vozidlom odísť,” uviedla polícia.

Ako priblížila, majiteľ vozidla tomu chcel zabrániť a otvoril dvere, ale páchateľ zaradil rýchlosť. “S vozidlom sa pohol a majiteľa vozidla ťahal desiatky metrov za sebou. Poškodeného previezli do nemocnice kde mu zistili viacpočetné zranenia,” priblížila polícia. Majiteľ utrpel ťažké zranenia, má dolámané kosti, aj bedrový kĺb, páchateľ ho totiž autom pritlačil k múru plota rodinného domu a ušiel.

Po nahlásení prípadu obecná polícia do dvoch hodín vozidlo našla zapadnuté v poli, stihol pritom zablatiť aj celý interiér. “Nakoľko v obci sa nachádza viac než 30 bezpečnostných kamier, páchateľovu celú šialenú jazdu sme zadokumentovali,” dodala obecná polícia.

Len nedávno sa vrátil z basy

Vyšlo najavo, že páchateľom je 26-ročný Diakovčan Kristián, ktorý je už policajtom dôverne známy, uvádza portál noviny.sk. Len nedávno sa vrátil z basy, kradnutie áut je jeho špecializácia.

“26-ročnému mužovi bolo vznesené obvinenie pre prečin neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla, v súbehu s prečinom ublíženie na zdraví, a v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia,” informovala krajská policajná hovorkyňa v Nitre Viktória Borloková.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie