fbpx

Poľsko hlási nárast počtu nelegálnych migrantov z územia Bieloruska

Reklama
Pri železniènej stanici Kúty vybudovali pre zvýšenú koncentráciu migrantov stanové mesteèko. Na Slovensku od konca septembra do pondelka (31. 10.) zachytili 2675 nelegálnych migrantov a 45 prevádzaèov. Na snímke stanové mesteèko 2. novembra 2022 v Kútoch. FOTO TASR - Vladimír Mièek *** Local Caption *** easyfoto stany
Zdroj foto: TASR

Poľská pohraničná stráž registruje nárast počtu nelegálnych migrantov, ktorí sa pokúšajú prekročiť hranicu zo susedného Bieloruska. Podľa jej hovorkyne je na príčine pravdepodobne teplejšie počasie. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Pohraničná stráž v utorok uviedla, že len v pondelok sa pokúsilo poľsko-bieloruské štátne hranice prekročiť 135 migrantov. Väčšina z nich pochádzala z Bangladéša, Indie, Eritrey a Etiópie. Piatich Ukrajincov a jedného Moldavčana zadržali na základe podozrenia z nezákonného obchodovania.

„Tlak na hranici sa stupňuje… Ide o plánovanú akciu, zo strany migrantov nejde o žiadnu spontánnosť,“ povedal námestník poľského ministra vnútra Maciej Wasi pre poľský verejnoprávny rozhlas.

Poľsko postavilo minulý rok 5,5 metra vysoký plot na niektorých úsekoch hraníc s Bieloruskom, ktoré je blízkym spojencom Moskvy. Súviselo to s migračnou krízou v roku 2021, keď sa do Poľska snažili cez Bielorusko dostať tisíce ľudí. Varšava obvinila Minsk a ruské úrady z organizovania prechodov migrantov s cieľom destabilizovať Poľsko aj zvyšok Európskej únie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie