fbpx

Prevrátený kamión blokoval cestu na diaľnici. Šofér skončil v nemocnici

Reklama
Na snímke prevrátený kamión. Zdroj: REPROFOTO/Zuzana Pojedincová TV JOJ

Včera navečer havaroval kamión naložený drevom na diaľnici D1 medzi Popradom a Štrbou. Vodič pravdepodobne nezvládol riadenie, následkom čoho sa prevrátil a zablokoval ľavý jazdný pruh. Informuje o tom portál noviny.sk.

„Akurát som išiel do Batizoviec a počul som veľkú ranu. Otočil som sa a videl som vyvrátený kamión. Zľakol som sa veľmi, že čo sa mohlo stať,“ povedal pre portál svedok nehody.

Keď sa cyklista následne pozrel z mostu uvidel, ako sa náhodní okoloidúci zbiehali k diaľnici. Stredové zvodidlá našťastie zabránili tomu, aby sa drevo dostalo do protismeru. Kým dorazili na miesto záchranné zložky, vodič vyšiel z kabíny sám.

Zasahoval aj vrtuľník

„Poskytli sme mu predlekársku prvú pomoc a asistovali pri naložení pacienta,“ povedal veliteľ zásahu Hasičského a záchranného zboru Poprad, Marián Lopúch.

Kvôli nehode na miesto dorazil aj záchranársky vrtuľník. Lekár bol spustený palubným navijakom, no nakoniec posádka pacienta do nemocnice neviezla. Lekár leteckej záchrany spolu so záchranármi podal zranenému lieky a po ošetrení pacienta odviezli v sanitke do nemocnice. Medzitým už hasiči riešili unikajúcu naftu z poškodenej nádrže.

Na cestu vytekala nafta

„Tá motorová nafta jemne vytekala na vozovku, čiže našou úlohou bolo to ohraničiť a zabrániť ďalšiemu rozšíreniu,“ ozrejmil Lopúch.

Nafta by mohla spôsobiť problémy vodičom, ktorí prechádzali pravým jazdným pruhom. Vďaka zásahu hasičov sa na vozovku nedostala. Kým diaľničiari riadili dopravu, policajti sa pustili do zaisťovania stôp. Kamionista nezvládol ľavotočivú zákrutu a s kolosom sa prevrátil.

„54-ročný vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške. Výsledok bol negatívny,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, Jana Ligdayová. Prečo kamionista nezvládol riadenie a s kolosom sa prevrátil, budú ďalej zisťovať diaľniční policajti.

Diaľnicu nakoniec uzavreli

„Diaľničné oddelenie Policajného zboru Behárovce eviduje túto dopravnú nehodu ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorý je v objasňovaní,“ dodala Ligdayová. Neskôr polícia úsek diaľnice úplne uzavrela, aby ťažká technika dostala kamión bezpečne na kolesá.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie