fbpx

Rod Stewart dvíhal v Bratislave divákov zo sedadiel

Reklama
Na snímke anglický spevák Rod Stewart počas vystúpenia na koncerte v Bratislave 22. mája 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Sviatok uprostred týždňa nebýva často, k tomu ešte sviatok hudobný. Bratislava si zapísala do kroniky ďalšie svetové meno, keď sa v rámci európskeho turné Global Hits Tour v stredu večer (22. 5.) predstavil legendárny spevák Sir Rod Stewart. 

Ikona svetovej hudobnej scény oslávi na budúci rok v januári 80. narodeniny, energie má však stále na rozdávanie. Presvedčil o tom aj zaplnenú bratislavskú Tipos arénu.

Pódium bolo pred koncertom schované za pestrofarebným závesom, k výbave patrili dve bočné obrazovky, zadná projekcia, elegantné, nie však prehnané svetlá a výborný zvuk. K celkovému efektu prispela špičková sprievodná kapela s tromi hudobníčkami a trojicou výborných vokalistiek.

Presne o 20.00 h začal koncert skladbou Having a Party z repertoáru Sama Cooka, pokračoval sériou cover verzií známych hitov It’s a Heartache (originál Bonnie Tyler), Love Train (skupina O’Jays), Have You Ever Seen the Rain? (Creedence Clearwater Revival), The First Cut Is the Deepest (Cat Stevens), I Don’t Want to Talk About It (Crazy Horse), Downtown Train (Tom Waits) či Some Guys Have All the Luck (The Persuaders).

Samozrejme došlo aj na jeho originálne hity, Forever Young, Maggie May, I’d Rather Go Blind, Young Turks, The Killing of Georgie, You’re In My Heart, Have I Told You Lately, Lady Marmalade, It Takes Two, kde legendárnu Tinu Turner výborne zastúpila jedna z vokalistiek. Úspech si vyslúžili aj samotné vokalistky s piesňou I’m Every Woman. Na záver ponúkol skladbu Sailing. Originálnu verziu nahrala v roku 1972 skupina Sutherland Brothers, veľký hit z nej urobil až Rod Stewart.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie