fbpx

Rod Stewart dvíhal v Bratislave divákov zo sedadiel

Reklama
Na snímke anglický spevák Rod Stewart počas vystúpenia na koncerte v Bratislave 22. mája 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

V hľadisku prevládali ‚dospeláci‘, ktorí si aspoň časť úspešnej dráhy a hity prežili spolu s hosťom večera. Chytili sa od prvej skladby, nešetrili dlane ani hlasivky a spevák bol príjemne prekvapený, čo aj dal najavo.

Najbližšie sa predstaví 24. mája v nemeckom Norimbergu, ďalšie koncerty odohrá v Mönchengladbachu (28. 5.), Osle (4. 6.), Göteborgu (6. 6.), Stockholme (8. 6.), Kodani (9. 6.), Amsterdame (12. 6.) a Lipsku (14. 6.).

Sir Rod Stewart prešiel v 60. rokoch skupinami Long John Baldry & Hoochie Coochie Men, Steampacket, Shotgun Express, Jeff Beck Group a Faces. Úspešnú dráhu odštartoval v máji 1971 albumom Every Picture Tells A Story, ktorý sa dostal na prvé miesto v anglickom aj americkom rebríčku, a následne hitom Maggie May v októbri 1971. Dnes má na svojom konte tridsaťdva štúdiových albumov, najnovší Swing Fever s Joolsom Hollandom vydal vo februári 2024. V singlovej TOP 30 mal doposiaľ 50 piesní, jedenásť z nich sa dostalo na prvé miesta.

Za zásluhy o hudbu bol v roku 2007 ocenený Rádom Britského impéria. Dvakrát ho uviedli do Rock and rollovej siene slávy, v roku 1994 ako sólového speváka a v apríli 2012 ako člena skupiny Faces. Americký hudobný týždenník Billboard ho v decembri 2019 zaradil na 15. miesto v stovke najúspešnejších umelcov všetkých čias.

Rod je tretíkrát ženatý, má osem detí, najmladším je Aiden Patrick Stewart, ktorý sa narodil 16. februára 2011. Je jedným z najpredávanejších umelcov, predaj platní celosvetovo prevýšil 120 miliónov výliskov.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie