fbpx

Rozbúrený tok Hronu stiahol viacerých ľudí. Dvaja bratia sú stále nezvestní

Reklama
Na snímke rieka Hron. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Teplé počasie a vysoká voda spôsobili tragédiu na rieke Hron. V nedeľu (9.6.) pokračuje pátranie po dvoch nezvestných bratoch, ktorých telá sa zatiaľ nepodarilo nájsť. Do pátrania sa zapojila riečna polícia aj hasiči, ktorí prehľadávajú niekoľkokilometrový úsek rieky, no doteraz bez úspechu.

Príbuzní nezvestných sledujú priebeh akcie z brehu rieky. Podľa informácií TV Markíza sú nezvestní bratia vo veku 20 a 21 rokov, menom Ján a Marek.

Čo sa stalo?

Záchranári zasahovali v sobotu (8.6.) pri obci Šarovce, kde sa väčšia skupina mladých ľudí chcela kúpať v rieke. Nepočítali však s vysokou hladinou vody, ktorá ich strhla silným prúdom.

Jedno dieťa sa začalo topiť a ďalšie sa ho pokúsili zachrániť, čo spôsobilo zmätok vo vode. Sedem ľudí bojovalo o život, pričom päť detí sa podarilo zachrániť. Dvaja bratia však ostali vo vode a silný prúd ich odplavil.

Nešťastie sa odohralo pri malej vodnej elektrárni. Záchranári na mieste ošetrili deti, ktoré sa dostali na breh. Hasiči spolu s kynologickou službou a psovodmi prehľadávajú vodu v snahe nájsť nezvestných mladíkov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie