fbpx

AKTUÁLNE: Nešťastie na rieke Hron. V rozbúrenom toku sa topili ľudia, dvaja sú stále nezvestní

Reklama
Aktuálna správa. Zdroj: istream.sk

Záchranári momentálne zasahujú pri Šarovciach v okrese Levice. Na tiesňovú linku 155 prijali hlásenie, že v rieke Hron sa topí viacero ľudí.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR o tom informovalo na sociálnej sieti. Výjazd záchranárov potvrdila pre TASR hovorkyňa OS ZZS Petra Klimešová.

AKTUALIZOVANÉ (20:13 hod.) Dvoch nezvestných sa stále nepodarilo nájsť

Podľa aktualizovaných informácií portálu tvnoviny.sk sa skupina siedmich detí a mladých ľudí chcela okúpať v rieke. Hladina vody však bola veľmi vysoká. Jedno dieťa sa začalo topiť, ďalšie sa ho snažilo zachrániť a vo vode nastal zmätok.

Dve osoby, ktoré strhol prúd vody v rieke Hron pri Šarovciach v okrese Levice, sa záchranárom doteraz nepodarilo nájsť. Pátracia akcia po dvoch nezvestných mužoch vo veku 20 a 22 rokov sa začala krátko pred 16.30 h, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková.

Zvyšným piatim sa podarilo dostať na breh, dvaja vo veku 22 a 21 rokov zmizli pod hladinou, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková.

Na mieste aktuálne zasahujú okrem policajtov, hasičov a záchranárov aj psovodi, ktorí prehľadávajú okolie rieky.

Správu budeme aktualizovať.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie