fbpx

Sagan pripravil deň pre fanúšikov. Uskutoční sa v Malinove

Reklama
Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Pierre Baguette odpovedá na otázky počas predstavenia slovenského tímu pred začiatkom cestných etapových pretekov Okolo Maďarska v meste Hajdúszoboszló v utorok 7. mája 2024. Preteky sa konájú od 8. do 12. mája. Zdroj: FOTO TASR/DUNA/MTI-Zsolt Czegledi

V utorok sa uskutoční výnimočný rodinný deň s Petrom Saganom v obci Malinovo neďaleko Bratislavy. Podujatie sľubuje deň plný zábavy, športu a nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu. Informuje o tom obec na sociálnej sieti.

Táto udalosť odštartuje o 15.00 h a účastníci si so Saganom budú môcť aj zajazdiť na bicykli. Pripravený je footgolf, ďalej koleso šťastia, jazda trabantom a rôzne súťaže a preteky.

7-násobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France vlani oficiálne ukončil kariéru v cestnej cyklistike a mal sa venovať len horskej. Prišla však ponuka podporiť slovenský tím Pierre Baguette Cycling a využil ju.

Problémy so srdcom

Saganov nástup do prebiehajúcej sezóny sťažila operácia srdca. Komplikácie prišli vo februári na pretekoch v horskej cyklistike v španielskej Chelve. Pod kožu mu implantovali senzor tepu, ktorý má monitorovať jeho stav.

Musel tak vynechať dva štarty na „ceste“ v Slovinsku i viaceré na horských bicykloch. Začiatkom mája však už pretekal v drese Pierre Baguette na Okolo Maďarska a mal by koncom mesiaca štartovať aj na najprestížnejších domácich pretekoch Okolo Slovenska. Na horskom bicykli sa chcel predstaviť aj na OH v Paríži, no kvalifikačné body už nenazbiera.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie