fbpx

Šéf talianskej diplomacie žiada ospravedlnenie od Francúzska za urážky

Rím 5. mája (TASR) – Francúzska vláda sa musí ospravedlniť, aby ukončila spor týkajúci sa vyhlásení na adresu Talianska, ktoré Rím považuje za urážlivé. V rozhovore zverejnenom v piatok to povedal taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

Reklama

 Šéf talianskej diplomacie zrušil vo štvrtok plánovanú cestu do Paríža, pretože francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin sa podľa neho urážlivo vyjadril na adresu Talianska a jeho premiérky Giorgie Meloniovej.

„Minister zahraničných vecí si nemôže dovoliť spraviť to, čo spravil tento pán… Ak niekto niekoho bezdôvodne urazí, najmenej čo môže urobiť, je ospravedlniť sa. V tomto prípade urazil všetkých Talianov ako aj vládu a premiérku,“ uviedol Tajani pre taliansky denník Corriere della Sera.

Darmanin predtým pre rozhlasovú stanicu RMC uviedol, že pravičiarka Meloniová „nie je schopná vyriešiť problém s migrantami“ a splniť tak svoj predvolebný sľub. Zároveň ju obvinil z klamania voličov, keď tvrdila, že dokáže ukončiť krízu súvisiacu s rastúcim počtom migrantov prichádzajúcich do Talianska na lodiach.

Prirovnal tiež Meloniovú k francúzskej líderke krajnej pravice Marine Le Penovej – politickej oponentke prezidenta Emmanuela Macrona. „Krajná pravica má zápornú vlastnosť – klamať obyvateľstvo,“ vyhlásil Darmanin.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie