fbpx

Slovák chcel zahnať medveďa, ten ho napadol. Nechoďte do lesov, vyzýva obec

Reklama
Na snímke medveď pohybujúci sa v okolí Žiaru (okr. Liptovský Mikuláš). Zdroj: Facebook/Chata Žiaranka

V obci Trnavá Hora napadol v pondelok medveď človeka. Muž vyviazol s ľahšími zraneniami. Vzhľadom na to, že sa šelma stále pohybuje po okolí, vyzvali policajti obyvateľov, aby sa vyhli návšteve miestnych lesov.

Útok Medveďa opísal pre RTVS starosta Trnavej Hory Pavel Kravec. „Muž sa snažil medveďa vyplašiť búchaním tyčí o blízky strom. To sa mu ale nepodarilo, medveď ho napadol a spôsobil mu zranenie,“ povedal.

Kravec uviedol, že napadnutý muž má chatu v miestnej osade Ladno. Podľa jeho slov rád skúma okolité lesy. Po útoku ho previezli do nemocnice, z ktorej ho po krátkom ošetrení zdravotníci prepustili. „Zatiaľ sa nám s ním nepodarilo spojiť, ale to chápem, pretože je určite vo veľkom šoku,“ dodal starosta.

Rovnakého medveďa uvideli ľudia aj v nedeľu v obci Pitelová, kde naháňal cyklistu. Portál Topky.sk uvádza, že po šelme pátra už dva týždne zásahový tím, ktorý má povolenie ju odstreliť. Aj preto polícia upozorňuje miestnych, aby nevstupovali do okolitých lesov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie