fbpx

SNS nebude pokračovať v rokovaniach s inými stranami o spájaní

Reklama
Na snímke v popredí predseda strany Život-NS TomᚠTaraba a vpravo predsedu strany SNS Andrej Danko poèas tlaèovej konferencie na tému: " Spojili sme sa za Slovensko" 12. apríla 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Zdroj foto: TASR

Mimoparlamentná SNS už nebude pokračovať v rokovaniach s inými subjektami o pripojení sa na spoločnú kandidátnu listinu do parlamentných volieb. Informoval o tom predseda strany Život-NS a nezaradený poslanec Tomáš Taraba.

SNS sa tak podľa Tarabových slov rozhodla po dohode so stranami Život-NS, Slovenský patriot a Národná koalícia, s ktorými už sa na spoločnom postupe dohodla. „Ďalšie rokovania sa už budú viesť len s jednotlivými osobnosťami verejného a spoločenského života, medzi ktorými sú okrem iných aj Martina Šimkovičová a Ján Baránek,“ uviedol Taraba.

Národniari už avizovali dohodu o spoločnej kandidátke so spomínanými subjektami. Podľa dohody by mal na konci dňa kandidátnu listinu tvoriť predseda SNS Andrej Danko s tým, že ostatné subjekty by sa k jednotlivým osobnostiam mali právo vyjadriť. Danko už informoval, že kandidátku posilní napríklad aj predseda strany Národná koalícia Rudolf Huliak.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie