fbpx

VIDEO: Najväčšia anakonda bola nájdená mŕtva v amazonskom pralese len niekoľko týždňov po jej objavení

Reklama
Najväčší had na svete, Ana Julia, ktorý upútal mnohé pohľady a neveriacky a fascinovane opustil svet, bol nájdený mŕtvy. Zdroj: FB/ Freek Vonk

Najväčší had na svete bol nájdený mŕtvy v brazílskom Amazonskom pralese len niekoľko týždňov po jeho objavení. Tím vedcov objavil predtým nezdokumentovaný druh obrej anakondy v Amazónii počas natáčania pre Disney+ sériu National Geographic od Pole to Pole s Willom Smithom.

Obrovský plaz menom Ana Julia bol nájdený v rieke Formoso vo vidieckej oblasti Bonito v juhobrazílskom štáte Mato Grosso do Sul. Bola dlhá 26 stôp a vážila okolo 440 libier – a mala rovnakú hlavu ako človek.

Existujú správy, ktoré tvrdia, že had mohol byť zastrelený, ale holandský výskumník, ktorý pomohol objaviť Anu Juliu, zdôraznil, že príčina smrti sa stále vyšetruje.

Profesor Freek Vonk zdieľal túto správu na Instagrame a povedal: „S obrovskou bolesťou v srdci vám chcem oznámiť, že tento víkend bola v rieke nájdená mŕtva mohutná veľká zelená anakonda, s ktorou som plával. Pokiaľ vieme, bola super zdravá a stále v najlepších rokoch a v najbližších rokoch sa mohla postarať o mnohých potomkov. Keďže v okolí nepláva toľko tohto druhu obrovských obrovských hadov, zásah do biodiverzity (a konkrétne tohto druhu) je tiež obrovský,“ dodal.

Profesor Vonk predtým povedal, že počul správy o zastrelení hada, ale odvtedy objasnil, že úrady zatiaľ nenašli žiadne dôkazy, ktoré by tomu nasvedčovali.

„Príčina smrti sa v súčasnosti stále vyšetruje a zvažuje sa všetky možné možnosti. Takže je tiež možné, že zomrela prirodzenou smrťou,“ povedal.

V čase objavu profesor Bryan Fry z Queenslandskej univerzity povedal: „Veľkosť týchto nádherných tvorov bola neuveriteľná – jedna samica anakondy, s ktorou sme sa stretli, merala neuveriteľných 6,3 metra. Existujú neoficiálne správy od ľudí Waorani o iných anakondách v oblasti, ktoré merajú viac ako 7,5 metra a vážia okolo 500 kilogramov.“

Nový druh, opísaný v časopise Diversity, sa líšil od predtým známej južnej zelenej anakondy asi pred 10 miliónmi rokov, pričom sa od nej geneticky líšil o 5,5 percenta.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie