fbpx

Vlaky na Slovensku spôsobili TRAGICKÉ zrážky, počet obetí rastie. Čo za tým stojí?

Reklama
Naľavo minister dopravy Jozef Ráž, napravo vlak v Nových Zámkoch, kde sa stala zrážka. Zdroj: Reprofoto Facebook/Ministerstvo dopravy SR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 3. júna do 8. júla zaznamenali 11 prípadov zrážok vlaku s ľuďmi, z ktorých desať bolo smrteľných. Okrem toho sa stala jedna nehoda s cyklistom a sedem zrážok vlaku s motorovými vozidlami. Z týchto zrážok bola jedna smrteľná. Zahynulo pri nej 7 ľudí. Túto informáciu poskytla hovorkyňa ŽSR Vladimíra Bahýlová. Píšu o tom topky.sk.

Podľa Bahýlovej je vlak veľký kolos, ktorého brzdná dráha môže dosahovať aj viac ako kilometer, v závislosti od rýchlosti. Preto zrážky s vlakom často končia fatálne. ŽSR vyzýva vodičov, chodcov a cyklistov, aby boli mimoriadne opatrní pri prechádzaní železničných priecestí a vždy sa presvedčili, či je bezpečné prejsť.

Minister dopravy Jozef Ráž a šéf ŽSR Alexander Sako sa vyjadrili k tragédii pri Nových Zámkoch, čo sa objavilo aj na Facebooku Ministerstva dopravy SR.

ŽSR tiež evidujú prípady vandalizmu, ktoré môžu mať nebezpečné následky. Bahýlová zdôraznila, že vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulosť osobnej a nákladnej dopravy, ale aj ľudské životy. Preto ŽSR žiada verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železniciach a v prípade podozrivých aktivít či prítomnosti cudzích osôb kontaktovala políciu, čím by prispela k zníženiu trestnej činnosti.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie