fbpx

FOTO: Slovenskí hasiči v súvislosti s búrkami zasahovali 44-krát

Reklama
Na snímke škody po búrke. Zdroj: FACEBOOK/Hasičský a záchranný zbor, DHZ obce Mníšek nad Hnilcom

Na Slovensku hasiči spoločne s dobrovoľnými hasičskými zbormi miest a obcí zasahovali v pondelok (8. 7.) v súvislosti s búrkami celkovo 44-krát. Nepriaznivé počasie zasiahlo územie Banskobystrického, Žilinského a Košického kraja. Najhoršia situácia bola v Banskobystrickom kraji, kde dokonca v jednej obci vyhlásili mimoriadnu situáciu

„Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných a naklonených stromov z cestných komunikácií, zabezpečovaní budov po poškodení striech a odčerpávaní vody zo zaplavených domov, pivníc a miestnych komunikácií,“ informuje o tom Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na sociálnej sieti.

V Banskobystrickom kraji si búrky vyžiadali celkovo 25 výjazdov. V teréne zasahovalo 18 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi techniky a 19 dobrovoľných hasičov s piatimi kusmi techniky.

V Žilinskom kraji mali hasiči 11 výjazdov. V teréne zasahovalo 15 príslušníkov HaZZ a 15 dobrovoľných hasičov, nasadených bolo desať kusov techniky. V Košickom kraji bolo potrebných osem výjazdov, pri ktorých zasahovalo 44 príslušníkov HaZZ a dobrovoľných hasičov s 13 kusmi techniky.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie