fbpx

Náhly odchod Haščákovej šokoval rodinu aj fanúšikov. Posledný obrad prebehol v Amerike, pochovajú ju na Slovensku

Reklama
Zdroj: FOTO TASR

Krásny a charakteristický hlas slovenskej speváčky bude znieť už len v hudobnom nebi. Navždy nás opustila Barbara Haščáková, najväčšia hviezda populárnej hudby z 90. rokov. Jej náhly odchod zaskočil rodinu aj fanúšikov. 

V nedeľu (3. 12.) Slovákov zasiahla smutná správa o náhlej smrti speváčky Barbary Haščákovej. Ako informoval jej brat Andrej, naposledy vydýchla pred dvoma týždňami (22. 11.). Osudným sa jej stala cievna mozgová príhoda, ktorej podľahla vo veku 43 rokov. Pohreb sa konal 28. novembra v americkom meste Sarasota na miestnej rímskokatolíckej fare, kde umelkyňa prežila svoje posledné roky života, informujú topky.sk.

„Posledná rozlúčka s Barbarou sa uskutočnila v utorok 28. novembra na miestnej rímskokatolíckej fare. Komorný akt sa konal v prítomnosti najbližšej rodiny a úzkeho okruhu priateľov. V nasledujúcich týždňoch budú jej telesné pozostatky prenesené v urne na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košiciach,“ uviedol Haščák pre TASR.

Napriek tomu, že speváčku už dlhší čas trápili zdravotné problémy s pankreasom, jej úmrtie bolo pre celú rodinu nečakaným šokom. Podľa slov rodiny však odišla bezbolestným spôsobom.

„Jej piesne a hlas tu pre nás ostávajú a budú nám ju pripomínať. Ďakujeme všetkým, ktorí na ňu myslia s láskou najmä v týchto dňoch a dajú nám možnosť vyrovnať sa s touto zdrvujúcou skutočnosťou v súkromí,“ dodáva smútiaca rodina pre Nový Čas.

Barbara Hasčáková pôsobila v skupine Maduar, neskôr v zoskupení MC Erik & Barbara a nakoniec sa uplatnila ako sólová speváčka. V roku 1998 získala ocenenie Slávik a o rok neskôr aj cenu Grand Prix v Poľsku. Na Slovensku jej vyšlo niekoľko albumov, zatiaľ čo v USA, kde žila od roku 2000, vydala ďalšie dva, pripomína TASR.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie