fbpx

Vstup Slovenska do EÚ je náš historický míľnik, uviedol Pellegrini

Reklama
Na snímke novozvolený prezident SR Peter Pellegrini (Hlas-SD). Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na sociálnej sieti sa k dnešnému sviatočnému dňu vyjadril aj zvolený budúci prezident Slovenskej Republiky Peter Pellegrini. Napísal, že sviatok práce symbolicky pripomína aj to, že Slovákov čaká ešte množstvo práce k budovaniu prosperity.

Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky považuje prvý máj za veľmi významný deň. V príspevku, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, sa sám označil za sociálneho demokrata. Slováci si na 1. mája podľa neho pripomínajú aj jeden z najvýznamnejších míľnikov histórie Slovenska, ktorým bol vstup do Európskej únie.

Slovensko aby bolo lepším miestom pre život každého

„Prvý máj je pre mňa ako sociálneho demokrata mimoriadne významný deň. Oslavujeme sviatok práce, ktorý symbolicky pripomína aj to, že nás spoločne čaká ešte množstvo práce. Práce na tom, aby Slovensko skutočne prosperovalo a bolo čoraz lepším miestom pre život každého jedného človeka. Som však rád, že ideme po dobrej ceste. Robíme všetko pre to, aby sme na Slovensku mali čoraz viac a dobre ohodnotenej práce, aby ľudia našli svoj zmysel a uplatnenie v každom kúte našej krajiny. Prvý máj ale patrí nielen oslave práce. Pripomíname si aj jeden z najvýznamnejších míľnikov histórie Slovenska, ktorým bol náš vstup do Európskej únie,“ napísal Pellegrini.

„Ako novozvolený prezident budem robiť všetko pre to, aby sme boli plnohodnotným členom veľkej európskej rodiny. Vždy však budem na prvom mieste brániť slovenské národnoštátne záujmy,“ dodal s tým, že si želá, aby po júnových voľbách v Európskom parlamentu reprezentovali našu krajinu politici, ktorí sa neboja prehovoriť vtedy, keď sa treba zastať svojej vlasti a obhajovať jej záujem.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie